Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Макрон "втер носа" Путіну і назвав Анну Київську важливою постаттю українсько-французьких відносин

Французький лідер розставив всі крапки над "і". 

Президент Франції Еммануель Макрон за результатами зустрічі з українським гарантом Петром Порошенком заявив про те, що постать королеви Франції Анни Київської була важливою для українсько-французьких відносин.

"Ми дуже детально говорили про наші двосторонні відносини, про ситуацію загалом. Передовсім маю сказати вам, що між нашими країнами є дуже давні стосунки, дуже глибока історія. І ви цьому присвятили деякий час сьогодні, щоби віддати належне Анні Київській",  -  наводить "Європейська правда" його цитату.

Макрон додав, що ця історія ХІ століття демонструє,  наскільки глибоко закорінені відносини між Україною та Францією.

Нагадаємо, 29 травня під час спільної прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном глава РФ Володимир Путін заявив про те, що донька князя Ярослава Мудрого Анна  була "русской".

"Освічена французька публіка знає про "русскую" Анну - королеву Франції; молодша дочка нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I і внесла істотний внесок в розвиток Франції, будучи однією із засновниць як мінімум двох європейських династій - Бурбонів і Валуа, - одна з яких до сих пір править в Іспанії", - наголошував Путін. 

Український президент Петро Порошенко у своєму зверненні щодо ратифікації угоди про асоціацію відповів жартом, що Путін намагався "вкрасти" Анну  на очах у всієї Європи. Він додав, що Україна була частиною Європи з часів князівства Ярослава Мудрого.

"До речі, з часів давньоукраїнського князя Ярослава Мудрого та його доньки-киянки Анни Ярославни, яку буквально вчора Путін намагався на очах всієї Європи викрасти до російської історії", - сказав глава України.  

Цілу битву довкола Анни Київської розгорнули офіційні акаунти України та РФ у Twitter. 

ВідеоФараон теж росіянин: користувачі соцмереж висміяли брехню Путіна щодо київської княгині Анни

Залиште свій коментар

Вибір редакції