Макрон заявив про "смерть мозку" НАТО і нарікає на неузгоджені дії США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент Франції переконаний, що європейські країни не можуть розраховувати на захист від Сполучених Штатів.

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що НАТО потрібна кардинальна реформа, адже ця організація страждає на "смерть мозку". Водночас європейські країни не можуть розраховувати на повноцінний захисті від США.

Про це Макрон сказав в інтерв'ю виданню The Economist.

"Ми зараз переживаємо мозкову смерть НАТО", - заявив Макрон.

На запитання, чи він все ще вірить у дієвість п'ятої статті "про колективну оборону" установчого договору НАТО, згідно з якою напад на одного союзника вважається нападом на всіх союзників, Макрон відповів: "Я не знаю".

"(НАТО) працює лише в тому випадку, якщо гарант останньої інстанції функціонує як такий. Я б заперечував, що ми повинні переосмислити реальність того, що НАТО є у світлі зобов'язань США", - додав Макрон.

Президент нарікає, що США демонструють ознаки "повернення спини до нас". Про це, мовляв, свідчить раптове рішення президента Дональда Трампа минулого місяця вивести війська з північно-східної Сирії без консультацій з союзниками. Цей крок зненацька захопив провідні європейські держави НАТО - Францію, Велику Британію та Німеччину - і проклав шлях для Туреччини, іншого члена НАТО, розпочати транскордонну військову операцію, спрямовану проти сил сирійських курдів.

Водночас Макрон заперечив нездатність НАТО реагувати на наступ Туреччини і заявив, що настав час Європі перестати діяти як молодший союзник США, коли справа стосується Близького Сходу.

Європейські союзники побоюються, що вихід США з північно-східної Сирії призведе до вакууму безпеки, який можуть використовувати ісламістські бойовики.

Франція вже давно наполягає на тіснішій європейській оборонній співпраці, але стикається з опором з боку Великої Британії та інших країн, які стверджують, що США залишаються ключовими в обороні Заходу, особливо в умовах жорстких дій Росії.

Тим часом Трамп критикує сильну залежність європейських країн від США щодо оборони та неспроможність деяких, зокрема Німеччини, відповідно до мети НАТО витрачати 2% ВВП на потреби оборони.

Нагадаємо, Україна повністю перезапустить відносини із НАТО.

Відео "Усі союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО" - Столтенберг дав інтерв'ю ТСН.Тиждень

Україна буде членом НАТО. У цьому запевнив генсек Альянсу Єнс Столтенберг - під час ексклюзивного інтерв'ю, яке він дав  кореспонденту ТСН.Тиждень Андрію Цаплієнку.  Як приклад  - він навів досвід Північної Македонії, яка на початку 2020 року стане повноправним членом організації.

"Усі союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО" - Столтенберг дав інтерв'ю ТСН.Тиждень

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції