Максиму Бакієву надали притулок у Великобританії

Британська влада погодилася тимчасово прихистити сина скинутого президента Киргизії. Максим Бакієв заявив, що на батьківщині "зазнав необґрунтованих переслідувань".

Сину скинутого президента Киргизії Максиму Бакієву надали тимчасовий притулок у Великобританії, повідомили британські інформагентства із посиланням на заяву юридичної фірми, що представляє інтереси Бакієва-молодшого.

За словами адвоката Максима Бакієва, після прибуття до Лондона він заявив, що був змушений шукати притулку за кордоном, оскільки у Киргизії "зазнав необґрунтованих переслідувань".

"Я змушений був залишити свою країну через побоювання за своє життя. Тимчасовий уряд Киргизії кожен день звинувачує мене у скоєнні все нових злочинів. Ці звинувачення брехливі й робляться для того, щоб відвернути увагу від власних помилок уряду. Вони висунули проти мене звинувачення ще до того, як з'явилася хоч якась можливість для проведення розслідування", - йдеться у поширеній заяві Бакієва.

"Цілком очевидно, що вони намагаються зробити з мене цапа відбувайло, відповідального за весь хаос в країні. Я з жахом спостерігаю за подіями, що відбуваються у моїй державі, і молюся про те, щоб це насильство припинилося", - зазначив син скинутого президента.

Раніше повідомлялося, що 32-річний Максим Бакієв був затриманий в аеропорту "Фарнборо". Він прибув туди на приватному літаку і не мав необхідних для в'їзду в країну документів.

У Бішкеку негайно зажадали екстрадиції Бакієва-молодшого. Представники Тимчасового уряду заявили, що якщо Великобританія не видасть його, то буде поставлено питання про виведення з Киргизії американської бази "Манас".

Максима Бакієва, звинувачують, зокрема, в економічних та корупційних злочинах, а також у причетності до організації заворушень на півдні Киргизії. Нагадаємо, внаслідок безладів в Оші та Джалал-Абадській області загинули, за офіційними даними, більше 190 людей, за неофіційними кількість жертв сягає 2 тисяч.

Читайте також:

Син Бакієва попросив політичного притулку у Великобританії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Екс-президент Киргизії: наступною "жертвою" перевороту стане Саакашвілі

Білорусь відмовилася видати Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: