Малайзія святкує 50-річчя Незалежності

На велику презентацію своєї країни перетворила святкування 50-тої річниці Незалежності влада Малайзії.

Статус колонії Британської імперії ця країна на південному сході Азії втратила однією з останніх. Для того, щоб здобути статус економічного тигра, їй знадобилося всього кілька десятків років. Тепер у Малайзії, де, до речі, обирають і парламент, і – короля, нова амбіція - стати головним туристичним центром регіону.

Більшість населення Малайзії - мусульмани, утім, інші також дотримуються консервативних поглядів. Медіа, як засіб виховання громадян. У місцевих газетах періодично з’являється реклама на кшталт "обійматися на вулицях заборонено" і іншої думки немає. Те, що на Заході називають цензурою, тут, на Сході вважають спробою захисту від західного впливу.

Слово друковане, сказане, показане - під пильним і прискіпливим поглядом влади. До органу, що відстежує усі програми і навіть художні фільми перед широким показом, входять представники кількох міністерств та ісламські лідери. Результат їхньої роботи: з фільмів вирізають лайку, сцени з поцілунками.

Але ювілей незалежності для малайців - не час для дискусій. Святкування - це величезна промо-акція для країни, яка усього за 50 років з халуп виросла до хмарочосів і встигла стати одним із найбільших туристичних центрів Південно-Східної Азії.

У двогодинному параді - уся новітня історія: така, якою її бачать малайці. Усе, чим вони пишаються та прагнуть показати світу. Від природних багатств - до промислових досягнень.

Малайзійці, які ринкову економіку поєднують із п’ятирічними планами, до 2010-го хочуть привабити у свою країну понад 25-ть мільйонів туристів.

ВідеоМалайзія святкує

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: