Манафорт пішов, але його діловий партнер залишається в команді Трампа - The Washington Post

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рік Гейтс також працював на російського олігарха, близького до Путіна.

Білий дім у середу намагався знову дистанціюватися від колишнього глави кампанії президента Трампа, Пола Манафорта, який перебуває під пильною увагою через його зв'язки з російськими діловими колами.

Про це пише Том Хембургер у статті "Манафорт пішов, але його діловий партнер залишається ключовою складовою діяльності Трампа", опублікованій на сайті газети The Washington Post.

Але навіть якщо чиновники Трампа применшують роль Манафорта, його давній діловий партнер Рік Гейтс як і раніше працює на президента. Гейтс – один з чотирьох людей, які очолюють схвалену Трампом групу, яка захищає плани президента. Минулого тижня він відвідував Білий дім для зустрічі з офіційними особами в рамках цієї діяльності.

Через Манафорта Гейтс пов'язаний з багатьма тими ж бізнес-титанами з України та Росії, в тому числі Олегом Дерипаскою, російським олігархом з міцними зв'язками з президентом Росії Володимиром Путіним. В середу агентство Associated Press повідомило, що в Манафорта був багатомільйонний контракт з Дерипаскою, щонайменше, у період між 2005 і 2009 роками, метою якого було сприяння політичним інтересам Путіна.

Манафорт визнав наявність договору з Дерипаскою, але заперечував, що цей або будь-який інший договір пов'язаний з російським урядом. У короткому інтерв'ю Гейтс сказав, що його робота зосереджена на "підтримці фонду прямих інвестицій, заснованому фірмою, зміцненні демократії та створення партій в Україні".

Гейтс також визнав свою роль, принаймні, у двох недавніх спірних угодах за участю пов'язаних з Путіним олігархів, в тому числі, з Дерипаскою. Обидві [угоди] призвели до судових розглядів, у яких Гейтс був вказаний як партнер Манафорта, хоча Гейтс повідомив, що у нього немає частки в компанії.

Потенційні зв'язки між оточенням Трампа і російським урядом знову опинилися в центрі уваги на цьому тижні після того, як директор ФБР Джеймс Коумі в понеділок публічно підтвердив, що його відомство активно розслідує можливість змови між двома сторонами. Манафорт і Гейтс сказали, що з ними не зв'язувалися ні ФБР, ні будь-які інші правоохоронні органи.

Гейтс і Манафорт – лише двоє з багатьох помічників Трампа зі зв'язками з Росією, серед них також колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн; Картер Пейдж, колишній радник із зовнішньої політики Трампа; і Роджер Стоун, союзник Трампа, який стверджував, що через посередників спілкувався з WikiLeaks, до злому електронної пошти російськими агентами і публікації листів влітку минулого року. Всі вони заперечують свою провину і заявляють, що їхні ймовірні зв'язки з Росією перебільшують, щоб підірвати становище президента.

Роль Манафорта у потенційних угодах з Росією знову викликала інтерес у середу, коли AP повідомило, що в 2005 році Манафорт запропонував план того, як впливати на політику, ділові відносини і висвітлення новин в Сполучених Штатах, Європі та колишніх радянських республіках на користь уряду Путіна. Гейтс приєднався до фірми лише через рік після цього.

ВідеоГоловний піарник Трампа, який раніше мав справу з Януковичем, пішов у відставку

У середу Манафорт заявив, що його робота на Дерипаску була спрямована на поліпшення роботи російської компанії "Русал", а не російського уряду.

"Я завжди публічно визнавав, що працював на Дерипаску та його компанію", - сказав Манафорт у своїй заяві в середу. "Я не працював на російський уряд. Знову наклепи й інсинуації використовуються, щоб створити помилкову картину".

На питання про повідомлення AP на щоденному брифінгу прес-секретар Білого дому Шон Спайсер в середу заявив: "В цій сьогоднішній ранковій доповіді нічого не говориться про будь-які дії президента, Білого будинку або будь-якого чиновника адміністрації Трампа".

У середині 1990-х років Манафорт і Річард Девіс, давній політичний консультант республіканців, заснували фірму "Davis Manafort". Гейтс приєднався до фірми у 2006 році.

У тому ж році фірма вмовляла Дерипаску стати клієнтом, заявивши, що їхньою метою є створення фонду на 200 млн доларів для проведення серії прямих інвестицій в непублічні акції та набуття, у першу чергу в Росії та Україні, згідно з документами позову. Компанія, що здійснює інвестиції, була створена на Кайманових островах у 2007 році.

До 2014 року відносини між Манафортом, Гейтсом і Дериспаскою істотно зіпсувалися.

В той рік Дерипаска подав позов проти Гейтса і Манафорта. В суді на Кайманових островах він звинуватив їх у тому, що вони забрали майже 19 млн. дол. США, призначених для інвестицій, а потім не змогли відзвітувати за кошти, повернути їх або відповісти на численні запитання про те, як використовувалися гроші.

В якийсь момент адвокати Дерипаски заявили, що не можуть знайти Манафорта або Гейтса. Російський магнат найняв приватного детектива, щоб розшукати їх, згідно з клопотанням 2014 року, яке адвокати Дерипаски подали в суд на Кайманових островах з вимогою повернути гроші.

"Схоже, Пол Манафорт і Рік Гейтс просто зникли", - йшлося у клопотанні.

Прес-секретар Дерипаски опублікувала заяву в середу в Москві, в якій повідомляється, що позов може бути розглянутий. Віра Курочкіна, прес-секретар, сказала, що Дерипаска не платив Манафорту за роботу, пов'язану з Росією, замість цього він платив йому за інвестиційний консалтинг, який і є "предметом судового позову".

Адвокат Манафорта, Річард Хібі, не відповів на неодноразові прохання прокоментувати статус спору на Кайманових островах.

Дерипаска і Путін настільки близькі, що російський міністр закордонних справ вже більше десятиліття просить держсекретаря США допомогти Дерипасці отримати візу для в'їзду в Сполучені Штати. Згідно з повідомленням 2007 року, опублікованій у Wall Street Journal, Дерипасці відмовили в прийомі в міністерстві юстиції через ймовірні зв'язки з організованою злочинністю.

В 2016 році міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звернувся до тодішнього держсекретаря Джона Керрі за допомогою в отриманні візи для алюмінієвого магната.

У 2014 році імена Манафорта і Гейтса з'явилися в іншому позові, згідно з яким вони допомагали українському олігарху Дмитру Фірташу, який має зв'язки з Путіним. Згідно з позовом, намагаючись зібрати 850 млн. доларів на будівництво елітного житла на території готелю "Drake Hotel" в Нью-Йорку, Манафорт і Гейтс інвестували нечесні доходи, які Фірташ отримав за енергетичну угоду, яку уклав з російською фірмою. Цей позов був відхилений.

В цей же час Манафорт і Гейтс активізувалися у Вашингтоні, просуваючи політичні пріоритети партії тодішнього президента України Віктора Януковича, який втік в Росію після вуличних протестів проти нього, що спалахнули в Києві наприкінці 2013 року. В період між 2012 і 2014 роками Гейтс організував зустрічі з двома вашингтонськими лобістськими фірмами - "Podesta Group" і "Mercury LLC" , вони повинні були представляти "Європейський центр сучасної України".

ВідеоПол Манафорт нелегально переводив мільйони доларів з України в США для Партії регіонів

Залиште свій коментар

Вибір редакції