Манафорт просував ідею втручання у вибори в США з України, а не Росії - розслідування Мюллера

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У штабі Трампа обговорювали можливості того, яким чином самостійно отримати доступ до злитих листів демократів.

Керівник передвиборчого штабу Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року Пол Манафорт просував ідею, за якою Україна, а не Росія, стояла за зламом серверів Демократичної партії США.

Як випливає з документів, оприлюднених у суботу, 2 листопада, міністерством юстиції США, про це заявив під час допитів колишній заступник Манафорта у штабі Трампа, його колишній діловий партнер Рік Гейтс.

Ці допити відбувалися в рамках розслідування втручання Росії у передвиборчу кампанію в США, яке здійснювалось під керівництвом спеціального прокурора Роберта Мюллера.

Документи були оприлюднені на вимогу видання Buzzfeed News та телеканалу CNN, які подали відповідні судові позови з вимогою отримати доступ до результатів розслідування Мюллера, інформує агенція AP.

Як випливає з резюме допитів Гейтса, після того, як тисячі листів з серверів Демократичної партії були оприлюднені ресурсом WikiLeaks, Манафорт висловлював припущення, що за цим стояла Україна, а у штабі Трампа намагалися скористатися цими інформаційними "зливами" та обговорювали можливості того, яким чином самостійно отримати доступ до них.

Наказ "отримати електронні листи" віддавав і особисто Дональд Трамп, стверджує Гейтс. У штабі, за словами Гейтса, вважали, що найкращі можливості для цього мав на той момент радник Трампа Майкл Флінн завдяки його зв'язкам в Росії. Сам Флінн, який згодом обійняв посаду радника Трампа з питань національної безпеки, також був "твердо переконаний у тому, що росіяни не здійснювали хакерську атаку" на сервери демократів, вказав Гейтс.

Рік Гейтс був діловим партнером Пола Манафорта, йому були пред'явлені обвинувачення у змові проти США та у неправдивих заявах в рамках розслідування втручання Росії в американські вибори. Утім вирок Гейтсу досі не був ухвалений, він продовжує співпрацювати зі слідством. Натомість Пола Манафорта було засуджено загалом до 7,5 років в'язниці у рамках двох кримінальних справ. Його було визнано винним у змові проти держави, у відмиванні грошей та інших фінансових махінаціях, а також прихованому лобізмі і спробі тиску на свідків.

Нагадаємо, Дональд Трамп піднімав питання зламу серверів Демократичної партії США і під час своєї скандальної розмови з президентом України Володимиром Зеленським 25 липня цього року. Трамп висловив висловив підозру, що замовники перебувають в Україні: "Я гадаю, у вас є свої багаті люди. Сервер, вони кажуть, що він в Україні".

Вибір редакції