Марина Литвиненко звинувачує Лугового

Вдова Олександра Литвиненка Марина знову звинуватила російську владу й Андрія Лугового в смерті чоловіка.


Відомий ведучий німецького телеканалу ZDF Йоганнес Б.Кернер, чиє ток-шоу виходить в ефір у так званий "час оборотня" (з 23.15 до 00.20 за місцевим часом), у своїй передачі в ніч на п'ятницю спробував виправдати надії безсонних телеглядачів. 

Якщо досвідчений журналіст Олексій Гольдфарб був обережний у своїх заявах, постійно „посилаючись на джерела” й тим самим знімаючи з себе відповідальність за серйозні твердження, що стосуються смерті його близького друга, то Марина Литвиненко звинувачувала в смерті її чоловіка керівництво РФ і колишнього ділового партнера Андрія Лугового. 

”Най він скаже, хто йому дав полоній, який він підсипав Саші (Литвиненку), і хто його послав", - зажадала Марина.
На питання ведучого, чому вона така впевнена, що за Луговим стоїть Москва, жінка відповіла, що така небезпечна радіоактивна речовина є тільки в держави, а не в приватних осіб. 

Вона заявила, що тільки за випадковим збігом обставин в організмі хворого чоловіка було знайдено радіоактивний полоній. "До цього його протягом багатьох тижнів лікували зовсім від іншого", - сказала вона. 

На питання ведучого, чому російська влада чекалатак довго, аби розрахуватися з Литвиненком, що втік до Великобританії, вдова пригадала Бориса Березовського й Ахмеда Закаєва, видачі яких вимагає Росія. За її версією, Олександра отруїли для того, щоб обвинуватити їх у його смерті, яка мала залишитися нерозкритою, і тим самим підкріпити вимогу про видачу. 

Вимагаючи, зі свого боку, видачі Лугового британським органам правосуддя, Марина Литвиненко запевняє, що вона не керується почуттям помсти. За її словами, вона хоче розкрити "змову" проти свого покійного чоловіка й убезпечити інших людей. Вона також стверджує, що хоче, аби її 12-річний син знав, що його батько "віддав своє життя недарма". 

Гольдфарб не був настільки багатослівним і емоційним. Він не підтвердив, що перед своєю смертю Олександр Литвиненко нібито розповів йому, як і хто його отруїв. Журналіст повідомив, що з моменту появи в лікарні співробітників Скотланд-ярду всю інформацію було закрито. "Вони годинами з ним розмовляли", - додав Гольдфарб. 

Водночас пара представила свій спільний твір "Смерть дисидента. Чому Олександр Литвиненко мав померти". Як передає кореспондент РИА Новости, 15 червня в Гамбурзі пройде презентація цієї книги, що виходить майже одночасно у 18 країнах. 

Олександр Луговий (Фото: AFP)
Архів
АндрійЛуговой дає прес-конференції, на яких заперечує свою провину (Фото: AFP)

432-сторінкова праця є перекладом Віолети Топалової з "американської" (так написано на сайті видавництва) мови оригіналу. Вартість книги в Німеччині 19,95 євро, в Австрії - 20,60 євро, а в Швейцарії - 34,9 швейцарські франки.
Тим часом генпрокуратура РФ вивчає докази британської сторони, на підставі яких Лондон просить здійснити екстрадицію росіянина Лугового, що його британська сторона звинувачує в причетності до смерті екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка. 

При цьому, як повідомив журналістам генпрокурор РФ Юрій Чайка, Великобританія надала російським колегам лише свій аналіз доказів у справі про вбивство Литвиненка, "і не більше того, жодних матеріалів кримінальної справи". 

Згідно з російським законодавством, Лугового не можна видати іноземній державі. Як повідомив раніше РИА Новости Чайка, якщо генпрокуратура визнає докази провини Литвиненка в інкримінованому йому злочині переконливими, він з'явиться перед російським судом.
Олександр Литвиненко біг до Великобританії в 2001 році. 

Він помер 23 листопада 2006 року в Лондоні, як повідомляють британські ЗМІ, внаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210. Проте офіційний висновок про його смерть британська влада не оприлюднює вже півроку, немає його й у матеріалах, надісланих британською прокуратурою російським колегам.

Натомість сам Андрій Луговой заявив, що про цю речовину знає тільки зі шкільних уроків хімії. 

Великобританія передала російській стороні запит про екстрадицію підприємця. Проте генпрокуратура РФ, посилаючись на конституцію, заявила, що Лугового британській владі не видадуть, не виключивши при цьому можливість проведення суду над ним в Росії.
Луговой також обіцяє активно співпрацювати зі слідством.
ФСБ Росії порушила справу за статтею "шпіонаж" за результатами перевірки заяв Лугового, який у травні повідомив журналістам, що Литвиненка й підприємця Бориса Березовського завербувала британська розвідка МІ-6. 

”Як законослухняний громадянин, я активно співрпрцював і співпрацюю з російським слідством, у тому числі й у питаннях забезпечення безпеки Росії", - сказав Луговой журналістам. 

Від подальших коментарів щодо порушення кримінальної справи він відмовився.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: