Марш "За свободу" та мітинг на підтримку Лукашенка: що відбувалося в Білорусі у сьомий день після виборів

Дата публікації
Перегляди
5526
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Марш "За свободу" та мітинг на підтримку Лукашенка: що відбувалося в Білорусі у сьомий день після виборів

Протестувальники кажуть, що не розійдуться поки їхні вимоги не почують.

Марш "За свободу" - найбільша в історії сучасної Білорусі акція непокори. Десятки тисяч людей у різних містах у неділю, 16 серпня, вийшли на вулиці, вимагаючи нових виборів і протестуючи проти свавілля силовиків. Паралельно у Мінську зібрали і прихильників Олександра Лукашенка, перед ними виступив сам білоруський керманич. З трибуни заявив, що за жодних обставин не віддасть Білорусі, а нові вибори назвав загибеллю для країни.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Мітинг на підтримку Лукашенка почався опівдні. Опозиційні телеграм-канали стверджують, що на нього звозили бюджетників з усієї країни і як доказ виклали у мережу відео з колонами автобусів, що їдуть до Мінська. У натовпі прихильників Лукашенка російські триколори поруч з державними білоруськими прапорами, кілька тисяч людей у центрі столиці скандували "Ні фашизму" і кликали на площу бацьку.

Невдовзі за трибуною з’явився Олександр Лукашенко. Дякував за підтримку, заперечував фальсифікації на виборах і лякав присутніх - якщо загублять Лукашенка, буде як в Україні, а нові вибори взагалі знищать незалежну Білорусь. Хоча, одразу заспокоїв, - країну не віддасть.

Раніше Лукашенко відмовився від міжнародного посередництва. Допомогу, вочевидь, шукає у Кремлі. За останню добу білоруський керманич уже двічі поговорив з президентом РФ Володимиром Путіним і той пообіцяв допомогти в разі загрози.

У Мінську триває марш "За свободу"

У Мінську триває марш "За свободу"

Тим часом білоруси збиралися на марш "За свободу". У Мінську нарахували 100 тисяч учасників. Мітингів такого масштабу за часів незалежності у Білорусі не було ніколи. Вулицями столиці пронесли 30-метровий біло-червоний прапор.

Протестувальників публічно підтримав посол Білорусі у Словаччині. Ігор Лещеня став першим білоруським дипломатом, який зважився на критику режиму і звинуватив владу у катуваннях.

"На фотографії з місива і синців ми впізнали однокласника моєї дочки, який точно ніколи не був баламутом. Співробітники МВС повною мірою відновили традиції НКВС в толерантній і європейської Білорусі", - сказав посол Білорусі у Словаччині Ігор Лещеня.

У неділю, 16 серпня, у Гомелі попрощалися з 25-річним Олександром Вихором. Його затримали ще 9 серпня, він помер у відділку. Родичі впевнені, що чоловіка закатували. Віддати останню шану активісту прийшли сотні людей.

Вітебськ, Могилев, Бобруйськ, Гродно - понад двох десятків білоруських міст приєднались до маршу "За свободу". Там були і молодь, і люди старшого віку. Головна вимога – нові чесні вибори та покарання силовиків, причетних до побиття та катувань протестувальників.

Не розійдуться поки їхні вимоги не почують. Від понеділка, 17 серпня, білоруські протестувальники закликають почати безстроковий загальнонаціональний страйк.

А у Міноборони Білорусі анонсували на наступний тиждень військові навчання. Їх проводитимуть поблизу кордону з Литвою.

Наступна публікація