Маски, електронна система у ресторанах і величезні штафи: до яких обмежень повертаються за кордоном через нові спалахи коронавірусу

Маски, електронна система у ресторанах і величезні штафи: до яких обмежень повертаються за кордоном через нові спалахи коронавірусу

Фото: Associated Press

Люди сподіваються, що вдасться уникнути жорсткого карантину.

У Туреччині через другу хвилю коронавірусу громадян зобов’язали всюди носити маски, зняти їх можна лише вдома, заборонили проїзд стоячи, а в усіх закладах після півночі тепер не можна проводити концерти. У Чехії від 10 вересня знову повертаються до маскового режиму в усіх закритих приміщеннях. А у Великій Британії від 14 вересня можна збиратися компаніям до шести осіб, обмеження не стосуються школи, роботи та весілля, чи похорону.

Чи дотримуються за кордоном знову посилених карантинних обмежень, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Туреччина

У червні уряд Туреччини послабив карантин і відтоді активно закликає країни дозволити туристам відвідувати їхні курорти. Втім, від початку осені кількість хворих почала різко зростати і нині там понад 1 700 інфікованих коронавірусом за добу.

До обмежень у Стамбулі ставляться відповідально: там вдосталь і антисептиків, і захисних щитків. На асфальті вказано нагадування про дистанцію.

"Тут багато поліцейських, всюди відеокамери. Стежать, як люди їдуть в трамваї, в автобусі: в масці чи без неї. Без маски штраф 150 доларів", — каже мешканка Стамбула Лале.

Інспекція ТСН: чи дотримуються за кордоном посилених карантинних обмежень

Інспекція ТСН: чи дотримуються за кордоном посилених карантинних обмежень

У транспорті відтепер заборонено везти кількість пасажирів, яка більша за кількість місць для сидіння. Місцеву владу закликали посилити перевірку за дотриманням правил.

Зняти маску дозволяють лише у ресторанах. Тимчасово там не подають відкрито їжу, на столи повернули паперові пакунки.

"Ми ретельно миємо кухонні прибори і одразу ж запечатуємо їх до паперових пакетів. Розклеїли лінії всюди і розставили столи з дистанцією у 1,5 м", — зазначає головний менеджер одного із турецьких готелей.

У Стамбулі хоч і заборонено виходити на вулицю дітям і людям віком понад 65 років, вони гуляють містом. Школи планують відкрити від 21 вересня.

Франція

У Франції, де вперше від квітня знову фіксують по 6-7 тисяч випадків коронавірусу на добу, теж повертають носіння масок. Вихід без них у Парижі карається штрафом у 135 євро.

У громадському транспорті щодня зростає пасажиропотік, бо французи масово повертаються з відпусток, хоч уряд досі радить працювати дистанційно. У вагонах метро залишається маркування, яке забороняє сидіти поруч, однак у годину пік дотримуватися цього правила досить важко.

У Люксембурзькому саду побільшало бігунів, адже лише тоді можна зняти маски і подихати свіжим повітрям. Це ж стосується і велосипедистів.

Зняти маски можна і за столиками у ресторані чи кафе, відстань між якими, попри карантин, зменшується. І відвідувачі сидять у закладах Парижа плечем до плеча.

Загалом парижани дотримуються нових обмежень і сподіваються, що це дозволить уникнути повернення до жорсткого карантину.

Велика Британія

У Великій Британії фіксують щодня у середньому до 1 200 нових випадків COVID-19, а тому більшість людей переважно працює з дому, щоб уникнути зараження.

"Я, звісно, трохи нервую виходити на роботу. Але я знаю, що буде вжито всіх необхідних заходів, щоб захистити вчителів та учнів. Дітям потрібна освіта", —каже британка.

А от кафе і ресторани Британії досить популярні через те, що уряд оплачує відвідувачам кафе половину їхніх рахунків. Таким чином вони хочуть заохочувати клієнтів і підтримувати ресторанний бізнес. У закладах харчування кажуть, що відвідувачів дійсно стало більше.

Температурний режим діє не у всіх ресторанах, дистанцію також дотримуються не всі британці. А от на електронний сервіс перейшли чимало закладів харчування. У багатьох кафе замовити їжу можна лише скориставшись електронним кодом, а оплату готівкою не приймають, розрахуватись можна лише карткою.

У Лондоні всюди розміщені антисептики, розмітки, людям у транспорті й магазинах нагадують про масковий режим. Штраф за не дотримання маскового режиму – 100 фунтів. Порушників в Лондоні багато, але в Англії й Уельсі за увесь час карантину — навпаки.

Більшість людей каже, що готові до подовження карантинних заходів, щоб уникнути другої хвилі. Однак наслідком затяжного карантину може стати великий удар по економіці Британії. За прогнозами, він може стати найбільшим за чотири десятки років.

Повʼязані теми:

Наступна публікація