Масова вакцинація в Ізраїлі знизила захворюваність у 30 разів - лікар Борис Бриль

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
526
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Масова вакцинація в Ізраїлі знизила захворюваність у 30 разів - лікар Борис Бриль

Фото: УНІАН

Найімовірніше, коронавірус буде з нами завжди, але подолати пандемію зможе імунізація і карантин, каже медик.

Доведено, що COVID-19 впливає на роботу мозку. Чи зникнуть згодом всі наслідки перенесеного коронавірусу - наразі невідомо. Утім саму ж пандемію допоможе здолати масова вакцинація.

Про це розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від коронавірусу в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль в бліцінтерв'ю OBOZREVATEL.

За його словами, після вакцинації в Ізраїлі захворюваність скоротилася в 30 разів.

"Захворюваність фіксується тільки в групах, що не були вакциновані, – переважно це діти. Але в Ізраїлі вже запланована вакцинація підлітків у віці 12-16 років. Смертність різко скоротилася, раптово зменшилася кількість людей, які хворіють, – у 20-30 разів", - розповів медик.

На його думку, вплинути на сплеск смертністю в Україні від COVID-19 вже неможливо.

"Боюся, зараз уже нічого не поробиш. У лікарнях лежать люди, які вже прибули. Як можна запобігти надалі? Допоки немає вакцин, тільки локдауни, дуже жорстке носіння масок, дуже жорсткі покарання за недотримання карантину", - каже Борис Бриль.

На думку лікаря, подолати пандемію зможе лише масова імунізація населення.

"Якщо не буде вакцинації, нічого не зупиниться. Найімовірніше, коронавірус буде з нами завжди. Це не гостре респіраторне захворювання, як грип, а системне, і з ним усе може бути зовсім по-іншому. Поки що потрібно впоратися з тією ситуацією, яка в нас є. Вакцинація та карантинні заходи. Поки що так", - зазначив фахівець.

За його словами, наразі говорити про довгострокові наслідки перенесеного COVID-19 рано, але зокрема, вже доведено, що коронавірус впливає на роботу мозку.

"У тих, хто переніс коронавірус, може бути втрата нюху, за це також відповідає мозок. Крім того, може спостерігатися неврологічна симптоматика, зокрема й тривога, занепокоєння, порушення сну, погіршення пам'яті, втома. Стверджувати, що всі наслідки COVID-19 згодом минуть, я теж не можу. Відповісти на це запитання можуть тільки наукові дослідження", - підсумував Борис Бриль.

Нагадаємо, у ВООЗ заявили, що за понад рік пандемія COVID-19 не лише не завершилася, але й прискорилася.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
526
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація