Хоча влада США намагається активно присікти демонстрації, вони не вщухають по всій країні.
Учасники акції "Захопи Уолл-стріт" знову громлять міста в США. Цими вихідними заворушення прокотилися по всій країні, зокрема в штатах Міссурі, Пенсільванія, Юта, Нью-Йорк і Орегон.
Найбільше обурювалися активісти руху "Захопи Портленд". Влада міста наказала демонстрантам прибрати намети і звільнити парки і сквери. Більше 50 людей були заарештовані. Проте учасники акції йти не збираються. Щодня до них приєднуються все більше прихильників.
Біля табору демонстрантів в Окленді (штат Каліфорнія), де проходили найбільш неспокійні масові виступів, напередодні сталася стрілянина, в результаті якої загинула одна людина.
Поліція поки не може з упевненістю сказати, чи пов'язаний інцидент з акціями протесту - за деякими відомостями, це було зведення рахунків між злочинними угрупованнями.
Не обійшлося без стрілянини і в місті Берлінгтон (штат Вермонт). Там 35-річний відставний військовослужбовець, який перебував на території табору, наклав на себе руки, вистріливши собі в голову.
На думку спостерігачів, інциденти можуть послужити черговим приводом для розгону баз "окупантів", яких влада вже називає "розсадником хуліганства та антисанітарії".
Неспокійно і в Канаді, де після демонтажу наметового табору демонстрантів в Галіфаксі були заарештовані декілька учасників протесту "Захопи Нову Шотландію".
Тим часом в Торонто група учасників акції "Захопи Торонто" вирішила перенести частину наметів з Сент-Джеймс-парк, де вони влаштувалися майже три тижні тому, до будівлі законодавчих зборів провінції Онтаріо.
Учасники руху "Захопи Уолл-стріт" оголосили про свої плани здійснити двотижневий марш з Нью-Йорка до Вашингтона. Група маніфестантів з 12 осіб залишить свою "штаб-квартиру" в парку Зукотті, і, як очікується, до вечора 22 листопада прибуде столицю США.
Масові виступи в США почалися більше місяця тому зі спроб пікетування Нью-йоркської фондової біржі. З того часу рух проти соціальної несправедливості та жадібності корпорацій охопив десятки американських міст та перекинувся та інші країни.
"Окупанти" виступають проти безробіття і діяльності фінансових інститутів, називаючи її "фінансовим тероризмом", яка враховує тільки інтереси багатих.
Читайте також:
Кожен 15-й американець опинився за межею бідності
Світові мегаполіси накрило хвилею масових демонстрацій: Рим потонув у вогні
Джордж Сорос підтримав акцію "Захопи Уолл-стріт"
США охопили масові протести проти "вбивства американської мрії"