Масові акції протесту в США не вщухають попри арешти і заборону влади

Хоча влада США намагається активно присікти демонстрації, вони не вщухають по всій країні.

Учасники акції "Захопи Уолл-стріт" знову громлять міста в США. Цими вихідними заворушення прокотилися по всій країні, зокрема в штатах Міссурі, Пенсільванія, Юта, Нью-Йорк і Орегон.

Найбільше обурювалися активісти руху "Захопи Портленд". Влада міста наказала демонстрантам прибрати намети і звільнити парки і сквери. Більше 50 людей були заарештовані. Проте учасники акції йти не збираються. Щодня до них приєднуються все більше прихильників.

Біля табору демонстрантів в Окленді (штат Каліфорнія), де проходили найбільш неспокійні масові виступів, напередодні сталася стрілянина, в результаті якої загинула одна людина.

Поліція поки не може з упевненістю сказати, чи пов'язаний інцидент з акціями протесту - за деякими відомостями, це було зведення рахунків між злочинними угрупованнями.

Не обійшлося без стрілянини і в місті Берлінгтон (штат Вермонт). Там 35-річний відставний військовослужбовець, який перебував на території табору, наклав на себе руки, вистріливши собі в голову.

На думку спостерігачів, інциденти можуть послужити черговим приводом для розгону баз "окупантів", яких влада вже називає "розсадником хуліганства та антисанітарії".

Неспокійно і в Канаді, де після демонтажу наметового табору демонстрантів в Галіфаксі були заарештовані декілька учасників протесту "Захопи Нову Шотландію".

Тим часом в Торонто група учасників акції "Захопи Торонто" вирішила перенести частину наметів з Сент-Джеймс-парк, де вони влаштувалися майже три тижні тому, до будівлі законодавчих зборів провінції Онтаріо.

Учасники руху "Захопи Уолл-стріт" оголосили про свої плани здійснити двотижневий марш з Нью-Йорка до Вашингтона. Група маніфестантів з 12 осіб залишить свою "штаб-квартиру" в парку Зукотті, і, як очікується, до вечора 22 листопада прибуде столицю США.

Масові виступи в США почалися більше місяця тому зі спроб пікетування Нью-йоркської фондової біржі. З того часу рух проти соціальної несправедливості та жадібності корпорацій охопив десятки американських міст та перекинувся та інші країни.

"Окупанти" виступають проти безробіття і діяльності фінансових інститутів, називаючи її "фінансовим тероризмом", яка враховує тільки інтереси багатих.

Читайте також:

Кожен 15-й американець опинився за межею бідності

Світові мегаполіси накрило хвилею масових демонстрацій: Рим потонув у вогні

Джордж Сорос підтримав акцію "Захопи Уолл-стріт"

США охопили масові протести проти "вбивства американської мрії"

Повʼязані теми:

Наступна публікація