Масові арешти в Пакистані

У Пакистані пройшли масові арешти представників опозиції. Всього затримано близько 500 людей.

Після оголошення надзвичайного стану в Пакистані було затримано до 500 людей. 

Як заявив прем'єр-міністр країни Шаукат Азіз, арешти проведені в попереджувальних цілях.

Серед затриманих - Джавед Хашмі, лідер партії колишнього прем'єра Наваза Шаріфа, й Імран Хан, один із популярних опозиційних політиків, колишній гравець у крикет.

Азіз також повідомив, що парламентські вибори, заплановані в країні на січень наступного року, можуть бути відкладені. Глава пакистанського уряду не виключив, що голосування відбудеться на рік пізніше. За словами прем'єра, остаточне рішення з цього питання поки не ухвалено.

За останніми повідомленнями, Імран Хан, який перебував під домашнім арештом, втік зі свого будинку в місті Лахор.

Про це повідомили родичі опозиціонера.

 "Він був затриманий разом з 8 прихильниками, які все ще знаходяться в будинку. Хану вдалося вислизнути", - повідомив близький родич лідера опозиції і колишнього популярного і гравця в крікет.

Наказ про домашній арешт Хана був виданий у зв'язку з його закликами до супротивників президента Пакистану Первеза Мушаррафа виходити на вулиці, щоб виразити протест введенням надзвичайного положення.

Президент Пакистану Мушарраф оголосив надзвичайний стан 3 листопада. В країні припинені дія конституції та робота Верховного суду, його голова усунений з посади. Будівля суду оточена військовими.

Офіційно дії президента пояснюються збільшеною активністю радикального ісламізму та втручанням судової влади в роботу уряду й парламенту.

Раніше Верховний суд Пакистану прийняв до розгляду позови, в яких політичні супротивники Мушаррафа оскаржили законність його участі в президентських виборах, що відбулися на початку жовтня. 

За пакистанською конституцією, главою держави може бути тільки цивільна особа, тим часом Мушарраф займає пост командувача збройними силами.

За підсумками виборів у Пакистані було оголошено про перемогу Мушаррафа, проте остаточні офіційні дані дотепер не опубліковані, оскільки Верховний суд ще не виніс ухвали по позовах супротивників президента. Мушарраф звинуватив суд у повільності, яка заважає нормальній роботі всієї системи влади.

Після введення режиму надзвичайного стану семеро з 11 суддів Верховного суду зібралися на засідання, оголосили рішення Мушаррафа незаконним і закликали військових не підкорятися президенту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: