Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Активісти вийшли на мітинг із закликом до незалежного розслідування дій поліції під час попередніх демонстрацій.

У Гонконзі відбулися зіткнення між поліцією та антиурядовими демонстрантами, які зібралися у неділю, 21 липня, на найбільшу за останні тижні акцію протестів.

Після невдалих закликів завершити демонстрацію, поліція застосувала проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, пише The Guardian

Під час ходу учасники протесту оточили офіс центральної влади Китаю і зіпсували державний герб Китаю на будівлі. Китайський герб був забруднений чорною фарбою, а саму будівлю "обстріляли" яйцями.

Активісти вийшли на мітинг із закликом до незалежного розслідування дій поліції під час попередніх демонстрацій.

Водночас, за інформацією AFP, демонстрантів на залізничному вокзалі Гонконгу також атакували невідомі люди в масках. 

Зазначимо, що мітинги у Гонконзі не припиняються вже майже місяць. Регіон десятками років мав розширені автономні права, а тепер у Китаї заговорили про зміну законодавства та екстрадицію злочинців до материкової частини.  Мешканці Гонконгу переконані - комуністична влада таким чином планує узаконити переслідування активістів. 

Причиною масових протестів стала законодавча ініціатива, що уможливлює відправлення до материкового Китаю для судового розгляду підозрюваних в скоєнні злочинів. Критики законопроекту побоюються, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна.

Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї.

Однак на початку 2019 року стало відомо про наміри адміністрації Гонконгу налагодити співпрацю в цій сфері з материковим Китаєм, Макао та Тайванем. Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

4 липня повідомлялося, що у Гонконзі троє протестувальників наклали на себе руки протягом останніх кількох тижнів на тлі демонстрацій проти скандального закону про екстрадицію.

ВідеоСльозогінний газ, кийки та перші поранені: Гонконг сколихнули нові протести

Сутички спалахнули під час масштабної акції протесту у середмісті. Багатомільйонний марш рушив до урядового кварталу, де саме мала розпочатись урочиста церемонія підняття прапорів. Так відзначали 22 річницю переходу Гонконгу під юрисдикцію Китаю.  Та святкувати цьогоріч вирішили за зачиненими дверима. Усе через масові акції протесту, які вже понад місяць не вщухають на вулицях міста.    

Сльозогінний газ, кийки та перші поранені: Гонконг сколихнули нові протести

Залиште свій коментар

Вибір редакції