Масові заворушення в Ставрополі

Акції протесту та сутички в місті пов'язані з вбивством двох студентів, яке сталося в ніч на 3 червня. Міліція вжила заходів для подолання безладів.


Як передає кореспондент інтернет-видання "Газета.Ru" зі Ставрополя, у вівторок під час несанкціонованого мітингу на згадку про двох вбитих студентів в місті почалися погроми. 

Близько 19 години на площі Леніна, напроти будівлі крайового уряду почався так званий "слов'янський сход", учасники якого вимагали від властей, щоб ним "повідомили правду" про те, що відбувається в місті.

Коли один з агресивно налаштованих молодих людей завив присутнім, що його "побили кавказці", частина мітингуючих, в основному нетвереза молодь, покинула місце "сходу" та попрямувала вулицею Леніна.

За даними "Газеты.Ru", хулігани вже розгромили літнє кафе, яке, за попередніми даними, належало вихідцям з Чечні. Співробітники міліції та ОМОНа намагаються перекрити вулицю Леніна і затримати учасників погромів. 

Ситуація в Ставропольському краї різко загострилася, коли в ніч на 3 червня в місті були знайдені тіла двох студентів місцевого університету, що померли від ножових поранень за нез'ясованих обставин.

Громадська думка пов'язала вбивство Дмитра Блохіна й Павла Чадіна з масовою бійкою, що відбулася в Ставрополі 24 травня. Тоді в ході заворушень був убитий студент з Чечні.

Голова МВС Росії Рашид Нургалієв, який знаходиться в Махачкалі, заявив журналістам, що виключає версію про вбивство студентів через міжнаціональну ворожнечу.

"Я вважаю, що ніяких питань, пов'язаних з національним мотивом цього злочину, ми не прогнозуємо. Принаймні, на сьогоднішній день ми маємо інформацію, що цей злочин не виділяється на фоні других", - заявив міністр. 

В середу Нургалієв та директор ФСБ Росії Микола Патрушев повинні вилетіти до Ставрополя. Офіційна мета їх візиту не повідомлялася.

Відповідно до останньої інформації, міліція вжила необхідних заходів для подолання заворушення. Кілька осіб було затримано.

За повідомленням, в стихійних вуличних демонстраціях у Ставрополі взяло участь більше 1 тисячі чоловік. 

Прогнозувалося. що заворушення за своїми наслідками можуть перебільшити зіткнення, які раніше сталися в російському місті Кондопога.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: