Масштабна блокада у Єревані: протестувальники перекрили дорогу до аеропорту та станції метро

Активісти паралізували рух столицею Вірменії.

В Єревані зранку 2 травня прихильники лідера протестного руху, депутата Нікола Пашиняна заблокували всі основні дороги.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Як зазначається, нині перекриті траса до аеропорту "Звартноц", центр міста, дороги, що зв'язують середмістя Єревана з околицями, а також входи на низку станцій метро та рух поїздів.

За даними агентства "Новини-Вірменія", наразі закриті входи на станції метро "Дружба", "Марашли Баграмян" і "Площа Республіки".

До того ж на станці "Дружба" було заблоковано потяг, який під’їхав до платформи. Мітингувальники не дають йому відправитися.

Зазначимо, акція протесту пов'язана з тим, що під час спеціального засідання парламенту Вірменії 1-го травня було відхилено кандидатуру лідера вірменської опозиції Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра. Після цього політик закликав відновити акції громадянської непокори в усій країні, зокрема, тотальну транспортну блокаду Вірменії, в тому числі залізниць і аеропортів.

Тим часом на чергове чотириденне засідання Національних Зборів Вірменії зареєструвалися лише 27 депутатів з 105-ти (для кворуму потрібно, щоб зібралися щонайменше 53 депутати - прим.ред.).

"У випадку, якщо кворум засідання в зазначений термін забезпечується, то буде оголошено про початок засідання, в іншому випадку засідання вважається таким, що не відбулося", - сказав спікер парламенту Ара Баблоян.

Своєю чергою секретар фракції "Царукян" Ваге Енфіаджян заявив, що фракція буде бойкотувати засідання.

"З огляду на безпрецедентну ситуацію в країні, фракція "Царукян" оголошує політичний бойкот і не братиме участь в поточному чотириденний засіданні парламенту", - сказав він.

Нагадаємо, в Єревані 13 квітня тривали акції протесту проти призначення Саргсяна на пост прем'єр-міністра Вірменії. Незважаючи на багатотисячні протести, парламент Вірменії таки призначив Сержа Саргсяна. На тлі масових заворушень опозиційний лідер Нікол Пашинян оголосив початок "оксамитової революції". Вже 23 квітня прем'єр-міністр Саргсян подав у відставку.

Нові заклики до протестів прозвучали відразу після того, як зірвалася зустріч лідера опозиції Нікола Пашиняна з тимчасовим главою уряду Кареном Карапетяном. Останній пояснив, що переговори не відбулися, оскільки опозиція захотіла їх проводити виключно на своїх умовах, та ще й долучити до переговорів сторонніх осіб. Після цього у Вірменії розпалася правляча коаліція, а лідер опозиції став кандидатом у прем'єри, міністри один за одним почали залишати уряд.

Залиште свій коментар

Вибір редакції