Масштабна імунізація: індійська історія успіху – Business Today

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Індійський уряд розгорнув масштабну програму вакцинації громадян.

У 2017 році прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зробив сміливий заклик для досягнення 90% охоплених імунізацією від семи профілактичних захворювань до кінця 2018 року.

Про це пише у своєму матеріалі для Business Today виконавчий директор Antara Foundation Піюш Мера, який займається питаннями охорони здоров’я та допомоги у цьому індійцям.

Сонячного четверга середини літа самотня жінка з ящиком льоду цілеспрямовано йде вузькою дорогою, що прилягає до пустелі Тар. Не видно жодної людини, жодної хати. Це Рані, акушерка-допоміжна медсестра (ANM), яка йде на День здоров'я та харчування села (VHND) у далеке поселення з населенням усього 50 осіб, серед яких і двох дітей, які потребують імунізації. У всій сільській Індії щомісячний VHND - це коли такі ANM, як Рані, роблять рутинну імунізацію. Згідно з Національним графіком імунізації, у перші два роки життя кожна дитина отримує понад 20 вакцин.

Це також дороге задоволення. Витрати на імунізацію фінансуються урядом. Кожна доза вакцини від кору-краснухи коштує 50 центів. Що стосується обсягів, то близько 25 мільйонів дітей народжуються в Індії щороку. У країні налічується 198 356 ANM, які щомісяця проводять приблизно 600 000 VHND. Як вакцини дістаються цих жінок у кожному куточку вчасно і з відповідною якістю? Давайте дізнаємось.

Індійські виробники вакцин зробили собі ім'я, виробляючи якісні вакцини на частку вартості, яку несуть світові компанії. Сьогодні вони виробляють третину всіх вакцин у світі і на них припадає 60% вакцин, що постачаються ЮНІСЕФ. Незважаючи на те, що виробництво спочатку було засноване на державному секторі, з часом приватні гравці, такі як Serum Institute і Bharat Biotech зробили великий внесок.

Вакцини вимагають ретельного управління під час процесу доставки (так званий холодний ланцюг) від заводу до місця призначення. Багато вакцин є чутливими до таких факторів, як тепло і світло, і їх треба утримувати відповідним чином. Більшість вакцин повинні зберігатися в межах від 2 до 8 градусів Цельсія, а деякі повинні зберігатися в межах від -25 до -15 градусів Цельсія протягом усього процесу. Деякі з них є світлочутливими. Якщо належні умови не підтримуються, вони можуть втратити силу і навіть матимуть важкі побічні ефекти, зокрема і смерть.

Після виробництва вакцини транспортуються до будь-якого з чотирьох державних медичних складів (GMSD), розташованих у Карналі, Мумбаї, Калькутті та Ченнаї. Звідти вони транспортуються в холодильниках/ізольованих фургонах до державних магазинів. Потім вакцини транспортуються до районних магазинів (640) і, нарешті, до 5510 громадських центрів здоров'я (CHC, що охоплюють населення від 80 000 до 120 000)/25 020 центрів первинної медико-санітарної допомоги (PHC, які охоплюють від 20 000 до 30 000 осіб), де вони зберігаються у холодильниках з льодом (ILR). Вакцини зберігаються на різних рівнях за різних температур на основі їхньої оптимальної потреби. Окрім того, оператори холодного ланцюга використовують цікаву мнемоніку, щоб допомогти керівникам холодного ланцюга запам'ятати порядок розташування - Oh (вакцина від захворювань ротової порожнини) Mere (кір) Bhagwan (вакцина проти туберкульозу), Teri (вакцина проти правцю), Daya (Адсорбована кашлюко-дифтерійно-правцева вакцина), Permanent (вакцина Пентаксим), Ho (вакцини від гепатитів).

Постачання до останніх ланок є особливо чутливим. Від PHС такі медсестри як Рані транспортують вакцини до місця імунізації, тобто до центру Анганваді (АWC). Відстань сягає 20 км. На останньому етапі ANM розміщують вакцини у змінних носіях із чотирма пакетами льоду. Ця система, що базується на упаковці з льодом, може зберігати вакцини протягом шести годин. Вакцини, які потребують зберігання за різних температур, можна зберігати в одному і тому ж носії.

Незважаючи на різні виклики, імунізація дійсно є однією з великих історій успіху в сучасній Індії. З початку другого тисячоліття стрімко зростає охоплення імунізацією. Нещодавно місія Індрадануш, заснована в грудні 2014 року, отримала визнання від Університету Джона Гопкінса. У 2017 році прем'єр-міністр зробив сміливий заклик до досягнення 90% охоплених імунізацією від семи профілактичних захворювань до кінця 2018 року. Велика честь цих досягнень - мужні жінки, як Рані. Водночас, постачання в таких величезних масштабах неможливе без великої системи охорони здоров'я, яка працює.

"Сторона пропозиції" здійснює хорошу роботу, але вона ще не завершена. Настав час приділяти більше уваги подоланню соціальних бар'єрів, які перешкоджають громадам отримувати послуги з імунізації. Під час роботи в Північній Індії я зіткнувся з племенами, які протистоять вакцинації. Навіть у таких штатах, як Таміл Наду, з сильними наслідками для здоров'я, батьки протестували проти примусового введення вакцинації проти кору-краснухи. Є суперечливі відтінки. Індустрія фальшивих новин у соціальних мережах регулярно поширює історії, стверджуючи, що вакцини можуть поставити під загрозу життя дітей. Опозицією часто керують сумлінні експерти - педіатри, біостатисти, медичні працівники, соціальні групи. Це не обмежується Індією. У 1998 році вакцина проти кору, паротиту та краснухи (MMR) зіткнулася з опозицією у Великій Британії на підставі статті доктора Ендрю Вейкфілда, що пов'язує цю вакцину з аутизмом. Зрештою, вимоги Вейкфілда були розвінчані. Це показує, що наміри цих експертів не можуть бути спростовані, і вони більш кваліфіковані, ніж я, для вирішення технічних проблем.

Підсумовуючи, імунізація є реальним прикладом продуктивного партнерства між державою та приватним сектором. Приватне підприємство стимулювало виробництво вакцин і зробило його доступним. Такого роду "масштабу" неможливо було досягти без державної системи. Це також показує, що коли уряд демонструє політичну волю, лише небо є межею. Сподіваємося, що охоплення може бути додатково просунуте з поновленням системи за активною участю громади.

ВідеоЛікарі просять схаменутися батьків, які категорично проти вакцинації від кору

Протягом двох днів 48 дітей занедужали в селі Шевченкове Кілійського району. Двох з них вчора ввечері швидкою доправили до обласної інфекційної лікарні з ускладненням кору - пневмонією. Решта дітей - у стані середньої тяжкості. Всі вони лікуються вдома. Більшість недужих - діти з багатодітних родин, чиї батьки були категорично проти вакцинування. Жоден із захворілих не був щеплений. 

Лікарі просять схаменутися батьків, які категорично проти вакцинації від кору

Залиште свій коментар

Вибір редакції