Масштабні лісові пожежі у Сибіру: дим вже оповив узбережжя США та Канади

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Горить близько трьох мільйонів гектарів лісу.

Дим від масштабних лісових пожеж у російському Сибіру вже сягнув узбережжя Аляски та Канади.

Про це свідчать дані із супутникових знімків, які зробило NASA.

За їхніми даними, 30 липня дим від сибірських пожеж досяг Аляски та частини західного узбережжя Канади.

"Дим від сибірських пожеж подолав східну частину Росії і тепер його видно на Алясці, де він, можливо, змішався з димом від місцевих пожеж", - зазначив фахівець з вивчення атмосфери Центру космічних польотів імені Годдарда Колін Сефтор.

Окрім цього, дим простягнувся вздовж узбережжя Канади та навіть досяг таких міст як Ванкувер та Сіетл.

дим від пожеж Сибіру
NASA

Як повідомлялося, у Сибіру горить близько трьох мільйонів гектарів лісу. Пожежі розпочалися тиждень тому, а бездіяльність урядовців призвела до того, що площа загоряння лише продовжує зростати. Дим від пожеж розповсюджується ще більше, і за даними метеорологів досягнув навіть столиці Казахстану.

Сибіряки вимагають ввести режим надзвичайного стану, петицію до уряду країни вже підписали понад 450 тис. людей. Урядовці водночас стверджують, що займатися гасінням пожежі економічно невигідно.

Губернатор Красноярського краю Олександр Ус взагалі вважає, що боротися з лісовими пожежами не має сенсу і "це може бути шкідливим". "Нікому ж не приходить на думку топити айсберг, щоб у нас було тепліше? Щось схоже можна застосувати і до лісових пожеж в зоні контролю. Це звичайне природне явище, боротися з яким безглуздо, а може бути навіть десь і шкідливо", - сказав Ус. Допомогу у гасінні пожеж президенту РФ Володимиру Путіну вже запропонував американський президент Дональд Трамп.

Відео Дим із охоплених полум'ям лісів Сибіру дістався Монголії

Щоправда, вогонь зелених насаджень поки що не зачепив. Тим часом екологи попереджають: якщо над Сибіром пройде антициклон, полум'яна заграва дістанеться і до Москви. Нині горить 11 російських регіонів, у п'яти вже ввели надзвичайний стан. Пожежа охопила територію понад 3 мільйони гектарів.  

Дим із охоплених полум'ям лісів Сибіру дістався Монголії

Залиште свій коментар

Вибір редакції