Масштабні страйки у Греції і Португалії викликали у містах цих країн транспортний хаос

У двох країнах співробітники транспортних компаній відмовилися працювати. Страйкуючі надають тільки обов'язкові за законом мінімальні послуги.

Масштабні страйки у Греції та Португалії: і в тій і в іншій країні у вівторок відмовилися працювати співробітники транспортних компаній, що торкнулося планів тисяч пасажирів.

У Португалії страйк торкнувся усієї країни: залізні дороги, автобусні і поромні компанії. Особливо гостра ситуація у великих містах і, перш за все, в Лісабоні, де люди зранку не могли дістатися до роботи.

Страйкуючі надають тільки обов'язкові за законом мінімальні послуги. Натовпи пасажирів скупчилися на станціях приміських електричок, які замість звичайного в годину пік п'ятихвилинного інтервалу ходять з інтервалом в годину. Подібним чином працює і метро.

Особливо не пощастило жителям південного берега річки Тежу, що протікає через Лісабон. За весь ранок вони змогли скористатися тільки одним поромом.

Брак громадського транспорту різко збільшив попит на таксі. На зупинках приватних візників утворилися черги, і можливості скористатися їхніми послугами потрібно чекати трохи менше, ніж електрички. На дорогах збільшилася кількість приватних автомобілів і регулярно виникають пробки.

У страйку беруть участь майже 20 тисяч співробітників сімнадцяти транспортних компаній. Вперше з 2003 року її організували спільно два профцентри, які зазвичай суперничають. У понеділок машиністи електричок вже частково припиняли роботу, тепер до них приєдналися автобусні і поромні компанії.

Страйк транспортників продовжиться у четвер. Він дав старт тижня активної страйкової боротьби. У загальній складності, в Португалії пройде півтора десятка страйків. Крім транспортників, у вівторок не працює пошта. У четвер через першу в історії країни акцію протесту співробітників парламенту скасовано пленарне засідання законодавчого органу.

Головні вимоги страйкарів - не заморожувати зарплату і не приватизувати держкомпанії (залізниця, пошта). Крім того, вони вимагають укладання нових колективних трудових договорів.

Уряд правоцентристської Соціалістичної партії змушений вдатися до заходів економії і розпродажу держвласності, щоб скоротити дефіцит держбюджету країни і дозволити їй уникнути долі Греції. В антикризовій програмі, представленої в березні в Єврокомісію, Лісабон пообіцяв знизити дефіцит з 9,3% минулого року до 2,8% в 2012 році.

Останнім часом Греція більш звична до страйків. На цей раз на шість годин зупинився у вівторок рух усього громадського транспорту в Афінах. Припинили роботу співробітники всіх видів міського транспорту, включаючи метро і приміські електрички. Вони проводять у столиці мітинг протесту проти скорочення доходів населення в рамках пакету заходів жорсткої економії, прийнятих урядом Греції з метою виведення країни з фінансової кризи. Ці заходи включають скорочення зарплат, преміальних та святкових виплат, заморожування пенсій, підвищення ПДВ, податку на бензин та акцизів на тютюн і алкоголь, а також податкову реформу.

Нове опитування громадської думки показує, що 61% греків виступає проти рішення уряду попросити ЄС і МВФ запустити створений Єврогрупою резервний кредитний механізм, побоюючись, що Міжнародний валютний фонд поставить Греції нові жорсткі умови.

Читайте також:

Греція офіційно попросила фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу

Експерти пророкують розпад Євросоюзу

У США Росію зарахували до небезпечних країн з блоку VIRUS

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: