Масштабний спалах коронавірусу у Південній Кореї пов'язують з апокаліптичним культом. Розповідаємо, що відбувається

Масштабний спалах коронавірусу у Південній Кореї пов'язують з апокаліптичним культом. Розповідаємо, що відбувається

Фото: Associated Press

61-річна жінка інфікувала недугою з Китаю сотні членів культу Шінчонджі.

У той час, як темпи зараження новим коронавірусом у Китаї поступово йдуть на спад, у світі виникають нові осередки інфекції. Найбільший із них розташований наразі у Південній Кореї, де загальна кількість людей, що занедужали на Covid-19, вже перевищила 4 тисячі

Найбільше інфікованих зафіксували у місті Тегу, де розташована церква релігійної групи "Шінчонджі".  Влада Південної Кореї стверджує, що саме членкиня секти стала “суперпоширювачем” інфекції у країні. 

Що про це відомо – читайте у матеріалі ТСН.ua. 

Як пацієнт 31 інфікував Південну Корею

Таємниче релігійне угруповання “Шінчонджі”, яке більшість південно-корейських церков називають культом, було засноване 1984 року. З корейської його назва перекладається як “нові небо та земля”

Лідером церкви є 88-річний Лі Ман Хі. Він стверджує, що є другим втіленням Ісуса Христа і єдиною людиною, здатною трактувати Біблію. Його послідовники натомість вважають, що Лі Ман Хі безсмертний і забере 144 тисячі прихожан з собою на небо, коли настане Судний день. 

Організація є досить масштабною та має 12 конгрегацій лише у Південній Кореї.  У Центрах контролю та профілактики захворювань країни вважають, що саме членкиня секти посприяла поширенню коронавірусної інфекції у Південній Кореї.

Пресконференція лідера секти Лі Ман Хі.   / Фото: Associated Press

61-річну жінку, що згодом стала відома як “пацієнт 31”, доправили до лікарні 7 лютого після того, як вона потрапила у ДТП. Наступного дня у жінки почало боліти горло. А ще через день вона відвідала службу у церкві, зазначається у матеріалі The New York Times

На наступний день у пацієнтки з'явилася гарячка, що не проходила, і вона залишилася в лікарні. Проте згодом усе одно покинула медичний заклад, щоб долучитися до ще однієї служби у церкві Шінчонджі. Вона відмовилася проходити тест на коронавірус і погодилася на це лише після того, як її симптоми суттєво погіршилися. 

За словами жінки, вона не виїжджала за межі країни та не мала жодного контакту з будь-ким, хто нездужав на коронавірусну інфекцію. Пізніше однак корейські медики дізналися, що вона відвідувала повіт Чонгдо у Південній Кореї, де коронавірусом інфікувалися понад 100 пацієнтів. Це місце є батьківщиною Лі Ман Хі і члени церкви нерідко навідуються туди як паломники. 

На початку лютого у Чонгдо також відбувся похорон брата Лі Ман Хі. Пацієнтка №31 сказала, що вона не відвідувала його, але користувалася громадською лазнею, перебуваючи у повіті. 

Релігійні практики і поширення хвороби

Влада Південної Кореї вважає, що члени культу інфікували одне одного, а згодом роз’їхалися у різні куточки країни, поширюючи хворобу далі. Наразі 230 тисяч членів секти були опитані. Майже 9 тисяч із них сказали, що мають симптоми коронавірусу, проте підтверджених випадків у країні наразі лише 4 тисячі 

Медики причиною такого стрімкого поширення коронавірусу між членами культу вважають особливі практики релігійної організації – довгі, переповнені людьми служби, протягом яких останнім заборонялося одягати на обличчя маски. 

“На відміну від інших церков, Шінчонджі змушує своїх членів щільно сидіти пліч-о-пліч протягом служб. Нам не можна було одягати нічого на обличчя, на кшталт окулярів та масок”, – розповіла у коментарі The New York Times колишня учасниця культу Лі Хо Єон. 

За словами ще одного колишнього члена секти, Дюхена Кіма, у організації хвороба ніколи не вважалася поважною причиною, щоб пропускати служби. Наявна була система перекличок і будь-яку відсутність помічали. 

Фото: ТСН.ua

“Культура була такою, що навіть якщо ти хворий, ти мусив прийти у неділю. Якщо ти настільки хворий, що не міг прийти у неділю, ти мав прийти у понеділок, у вівторок і компенсувати час”, – розповів Кім CNN.  Він пригадав, що коли був членом спільноти, послідовники сиділи на підлозі під час багатогодинних служб “упаковані разом, мов сардини”.

У самій церкві зазначили, що люди на службах сидять так близько на підлозі через те, що місцева вдала не дала дозволу на будівництво більших церков.  

Примітно також, що після того, як випадок “пацієнтки 31” став відомий, учасники культу отримали смс-повідомлення з наказом продовжувати служби у невеликих групах. А на запити влади відповідали, що вони не є членами церкви та не ходили на молебні. 

Пізніше у церкві, однак, зазначили, що ці повідомлення не відображають офіційну політику організації, і що особу, яка їх розіслала, було покарано. 

Фото: ТСН.ua

Судовий позов

Наразі усі об’єкти церкви у Південній Кореї зачинено. За даними Шінчонджі, на дезінфекції близько 1100 будівель. 

24 лютого губернатор Провінції Кьонгі Лі Джі М’юн заявив у радіоінтерв'ю корейській станції TBS, що спочатку група Шінчонджі не співпрацювала з посадовими особами так, як обіцяла. Вона має 239 локацій у провінції Кьонгі, але лише 100 з наданих адрес виявилися правильними.

Проте 26 лютого Лі Ман Хі опублікував на офіційній сторінці церкви заяву про те, що група "активно співпрацює з урядом Південної Кореї, щоб запобігти поширенню вірусу далі", і вони вирішила передати владі повний список конгрегацій та членів, включно зі стажистами, за умови, якщо інформація буде захищеною.

Фото: Associated Press

Того ж дня уряд провінції Кьонгі заявив, що 210 членів церкви погодилися зателефонувати 33 тисячам колег, щоб запитати про симптоми, оскільки члени церкви часто ігнорують дзвінки від чужинців. 

Незважаючи на це, 1 березня уряд Сеула подав юридичну скаргу до прокурорів проти 12 лідерів секти – зокрема, й самого Лі Ман Хі. Їх звинувачують у вбивстві, заподіянні шкоди та порушенні закону щодо контролю за поширенням інфекційних захворювань.

Фото: ТСН.ua

Очільникам секти також закидають приховування імен послідовників тоді, як урядовці намагалися відслідкувати, щоб зупинити поширення недуги на території країни. 

Спікер релігійного угруповання, Кім Шін Чанг, у коментарі BBC зазначив, що церкві “дуже шкода, що вона викликала занепокоєння”. Перепросив перед нацією за поширення хвороби й сам очільник культу. Протягом пресконференції він став на коліна і вклонився. 

“Хоч це було й ненавмисно, однак багато людей інфікувалися. Ми доклали усіх зусиль, проте були нездатні запобігти цьому”, – зазначив Лі Ман Хі.  

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація