Математик Перельман заявив, що не відмовлявся від мільйона доларів

Геній математики Перельман ще не вирішив, чи забиратиме премію у мільйон доларів.

Російський математик Григорій Перельман, нагороджений Премією тисячоліття за доказ гіпотези Пуанкаре, задумався про гроші. 43-річний учений, який раніше нібито відмовлявся брати присуджену йому нагороду в один мільйон доларів, тепер заявляє, що ще не вирішив це питання остаточно.

Чотири роки тому Перельман вже вразив суспільство відмовою від медалі Філдса і не приїхав до Іспанії в день вручення, пояснивши це тим, що головна нагорода для нього - правильний доказ теореми. Але зараз, як передає Life News, математичний геній коливається.

"Я ще не прийняв ніякого рішення, - сказав журналістам по телефону Перельман. - Якщо щось вирішу, першим про це дізнається інститут Клея, який і заснував премію. Але поки нічого не вирішено".

Раніше живе дуже відособлено вчений пояснив британським журналістам з видання The Daily Mail, що у нього є все, що потрібно, і в грошах він не потребує.

Вчений-самітник практично не виходить зі своєї трикімнатної квартири, де живе разом з 81-річною мамою Любов'ю Лейбовною. За даними ЗМІ, після звільнення математика в 2005 році з Математичного інституту імені Стеклова доходи сім'ї складають його приватні заняття зі студентами і крихітна пенсія матері.

Гіпотеза Пуанкаре була сформульована французьким математиком Анрі Пуанкаре в 1904 році. Цілий вік її не міг довести ні один вчений. У 2002 році Перельман виклав в інтернет свій доказ цього завдання. Кілька років математики з світовим ім'ям перевіряли вірність рішення і прийшли до висновку, що воно правильне. За цей американський Математичний інститут Клея присудив петербуржці Премію тисячоліття.

Читайте також:

Російському математику-відлюднику Перельману присудили Премію тисячоліття

Російський письменник отримав премію за роман з одного рядка

Американський астрофізик спростував теорію відносності

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: