Мавроді пообіцяв Лукашенку за допомогою МММ зупинити інфляцію в Білорусі

Творець фінансової піраміди МММ стверджує, що зупинить інфляцію в Білорусі за місяць, якщо Лукашенко його благословить на це.

Сергій Мавроді знайшов спосіб зупинити падіння білоруського рубля. Творець фінансової піраміди МММ Сергій Мавроді виклав у своєму блозі відеозвернення до президента Білорусі Олександра Лукашенка. У ньому він закликає "дозволити МММ в Білорусі" і обіцяє зупинити інфляцію і падіння білоруського рубля.

"Звертаюся до вас, Олександре Григоровичу! Вихід є. І дуже простий. Дозволити МММ в Білорусі. Дайте благословення, карт-бланш мені. Відкрийте пункти в усіх відділеннях Ощадбанку. Я за місяць, ну за два, зберу кошти у населення, зупиню інфляцію, зупиню падіння білоруського рубля", - запевняє Мавроді.

У своєму зверненні Мавроді послався на свій російський досвід, коли, за його словами, в 1994 році "МММ успішно стримувала інфляцію в Росії" (за даними з відкритих джерел, в 1994 році темпи інфляції в Росії склали 224%).

"Економіка напередодні краху, по суті, і що чекає населення - про це не хочеться навіть думати", - заявив Мавроді, який пояснив таку ситуацію в Білорусі діями "професійних економістів, фінансистів".

Нагадаємо, Національний банк Білорусі оголосив про фактичну девальвацію місцевого рубля. За повідомленнями з Мінська, курс білоруського "зайчика" за декілька годин впав відразу на 30%. Проте навіть за такою ціною готівкових доларів і євро в обмінних пунктах, як і раніше, немає.

За офіційними даними, за останні 4 місяці ціни на споживчі товари виросли майже на 11%. За неофіційними - удвічі. Дорожчають не лише імпортні фрукти. Продавці міняють цінники на місцеві товари, втративши довіру до білоруського рубля. І навіть низькі цифри, що збереглися у багатьох обмінних пунктах Мінська, нікого не обманюють, валюти немає - закінчилися навіть російські рублі.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню. Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

Білоруський рубль обвалився на 30% за декілька годин

Скандальний засновник МММ Мавроді пообіцяв роздати свої і чужі борги

Мавроді: мені по фігу, фінансові піраміди законом не заборонені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: