"Має багаті природні ресурси": азербайджанські військові зайшли до Кельбаджарського району Нагірного Карабаху

"Має багаті природні ресурси": азербайджанські військові зайшли до Кельбаджарського району Нагірного Карабаху

Фото: virtualkarabakh.az

За словами Алієва, пріоритетним напрямком стане відродження в Кельбаджарському районі сільського господарства.

У середу, 25 листопада, підрозділи армії Азербайджану  увійшли до Кельбаджарського району Нагірного Карабаху в межах підписаної угоди про перемир'я у регіоні. 

Про це заявив азербайджанський президент Ільхам Алієв у зверненні до народу, пише агентство "Інтерфакс-Азербайджан".

За словами Алієва, пріоритетним напрямком стане відродження в Кельбаджарському районі сільського господарства, особливо тваринництва. "У нас там великі пасовища", - зазначив Алієв.

Одночасно з цим буде підготовлений план відновлення міст, продовжив він.

"Кельбаджар має багаті природні ресурси. (...) За радянських часів в Кельбаджарі виробляли воду "Істісу", яка була популярною у всьому Радянському Союзі. Тепер Істісу знову під нашим контролем. Раніше це була велика курортна зона. (...) Ми все відновимо, відновимо Кельбаджар, села, місто Кельбаджар", - заявив президент Азербайджану.

Згідно із заявою про перемир'я в Нагірному Карабасі, яку Вірменія і Азербайджан підписали 9 листопада за участі Росії, Баку отримує контроль над трьома районами регіону: Агдамським, Кельбаджарським і Лачинським. Агдамський район перейшов під контроль Азербайджану 20 листопада. Передача Лачинського району запланована на 1 грудня.

Спочатку планувалося, що вірменські збройні сили покинуть Кельбаджарський район до 15 листопада, але в останній момент у Баку надали Єревану відстрочку до 25 листопада. Зі свого боку Вірменія пояснила затримку з виведенням військ наявністю всього однієї дороги, що підходить для цих цілей.

Як повідомлялося, конфлікт між Єреваном і Баку навколо Нагірного Карабаху загострився влітку 2020 року, а наприкінці вересня перейшов у фазу масштабних бойових дій. Азербайджан повернув собі контроль над значною частиною територій у Нагірному Карабаху та довкола нього, втрачених Баку на початку 1990-х років.

9 листопада Росія, Вірменія та Азербайджан підписали заяву про припинення бойових дій у Нагірному Карабаху, яка передбачає, що підрозділи збройних сил Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях, а на лінії зіткнення і вздовж коридору, що з'єднує Карабах з Вірменією, дислокуються російські миротворці. Крім того, прикордонна служба ФСБ Росії контролюватиме транспортне сполучення в регіоні.

Домовленість спричинила серйозні заворушення та антиурядові виступи в столиці Вірменії Єревані. Учасники акції звинувачували уряд Нікола Пашиняна в "зраді" інтересів Вірменії. У країні сприймають цю домовленість як капітуляцію. Опозиційні фракції парламенту Вірменії вимагають від прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна подати у відставку.

Тим часом прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розповів про план стабілізації ситуації в країні після припинення бойових дій у Нагірному Карабасі. 

Азербайджанські військові зайшли в один із районів Нагірного Карабаху

Азербайджанські військові зайшли в один із районів Нагірного Карабаху

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація