"Маємо перемогу Росії": у Польщі розкритикували угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку-2"

"Маємо перемогу Росії": у Польщі розкритикували угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку-2"

Associated Press

Речник польського президента наголосив, що завдяки "Північному потоку-2" Росія отримає значний вплив на європейському газовому ринку.

Російський проєкт "Північний потік 2", який будується в обхід України, є порушенням Німеччиною європейської солідарності у сфері спільної енергетичної політики. У Польщі вважають, що угода Німеччини та США щодо проєкту є перемогою Росії. 

Про це заявив речник президента Польщі Блажей Спихальський у програмі "Польського радіо".

"Рішення про будівництво "Північного потоку-2" було ухвалено через кілька місяців після російської агресії проти України. Ми практично маємо перемогу Росії, коли справа стосується будівництва цього газопроводу. Завдяки цій інфраструктурі Росія отримає значний вплив на європейському газовому ринку, і перш за все, вона заробить гроші" , сказав прессекретар президента Польщі.

Спихальський наголосив, що Польща незмінна у своїй позиції щодо цього проєкту, вважаючи "Північний потік 2" порушенням Німеччиною європейської солідарності у сфері спільної енергетичної політики".

"Не тільки Польща усвідомлює загрози, які виходять від Північного потоку-2, а й багато інших країн Центральної та Східної Європи", -  додав Блажей Спихальський.

Раніше президент США Джо Байден заявив що російський газопровід "Північний потік-2" майже повністю завершений, тому протидія його зведенню санкціями на цьому етапі вже неможлива.

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна за російським проєктом "Північний потік-2". Україна через це ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною.

Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік-2" і транзит газу через Україну.

Повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проект "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.