"Маю серйозні докази". Меркель звинуватила генштаб ЗС РФ у причетності до кібератак на Бундестаг

Дата публікації
Перегляди
1058
"Маю серйозні докази". Меркель звинуватила генштаб ЗС РФ у причетності до кібератак на Бундестаг

Associated Press

Канцлерка запевнила, що намагатиметься зберегти "добрі відносини" з РФ, проте такі інциденти заважають "довірливій співпраці".

Берлін має "серйозні докази" причетності російських хакерів до кібератаки на Бундестаг у 2015 році.

Про це канцлерка ФРН Ангела Меркель повідомила в середу, 13 травня, у відповідь на запитання депутатів Бундестагу.

Німеччина залишає за собою право вжити "заходів, зокрема щодо Росії", у відповідь на такі "обурливі" дії, російська сторона застосовує стратегію "гібридної війни", частиною якої є "дезорієнтація" і "перекручування фактів", зазначила Меркель.

За її словами, вона і надалі намагатиметься зберегти добрі стосунки з Росією, тому вважає за необхідне докладати дипломатичних зусиль. Однак, за словами Меркель, такі інциденти заважають "довірливій співпраці".

Російські хакери зламали електронну пошту канцлерки Ангели Меркель - Der Spiegel

Російські хакери зламали електронну пошту канцлерки Ангели Меркель - Der Spiegel

Унаслідок кібератаки на внутрішні мережі Бундестагу у 2015 році було викрадено кілька гігабайт даних, зокрема велика кількість електронних листів із депутатського офісу канцлерки. Комп'ютерну систему Бундестагу довелося відключити на кілька днів із метою безпеки. Експерти Федерального відомства з кримінальних справ (BKA) і Федерального відомства з безпеки у сфері інформаційних технологій (BSI) частково реконструювали тодішні події й дійшли висновку, що до викрадення листування можуть бути причетні хакери, пов'язані з Головним управлінням генштабу збройних сил Росії (колишнім ГРУ).

На початку травня стало відомо, що прокуратура Німеччини видала ордер на арешт російського хакера Дмитра Бадіна, якого німецькі правоохоронці підозрюють в атаці на Бундестаг. Його також розшукує Федеральне бюро розслідувань США як учасника угрупування, підозрюваного у втручанні в вибори президента.