Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

За підсумками референдуму з питання виходу південної частини країни зі складу Судану 99,57% голосуючих пітримали таку ідею.

Згідно з першими офіційними даними, опублікованими за підсумками обробки 100% голосів, які наводить комісія референдуму, за відділення Південного Судану висловилися 99,57% голосуючих.

Це означає, що необхідний мінімум для незалежності Південного Судану від Хартума подоланий.

Референдум з питання виходу південної частини країни зі складу Судану пройшов з 9 по 15 січня 2011 р. Остаточні дані плебісциту повинні бути опубліковані на початку лютого цього року після їх затвердження Центральною виборчою комісією (ЦВК) в Хартумі.

Передбачається, що офіційно незалежність Південного Судану буде проголошена 9 липня. До цього дня сторони повинні домовитися про умови поділу країни, зокрема - визначити межу між Суданом і Південним Суданом, а також визначитися з долею району Абьей, від якого в Хартумі ніяк не бажають відмовлятися. У цьому районі видобувається більше чверті суданської нафти.

Референдум в Судані став результатом мирної угоди 2005 р., яка поклала край багаторічній громадянській війні, жертвами якої стали більше 2 млн чоловік.

Нагадаємо, ворогуючі північ і південь у 1972 р. в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі уклали мирну угоду. Затишшя тривало понад 10 років, однак у 1983 р., після того, як уряд ввів на християнсько-язичницькому Півдні засновану на законах шаріату судову систему, спалахнув новий конфлікт. Бойові дії різного ступеня активності з незначними перервами тривали аж до 2005 р., коли в Кенії було підписані нові мирні угоди, завдяки яким Південний Судан отримав широку автономію. Тоді ж було оголошено про намір провести референдум з питання про незалежність південних територій.

Читайте також:

Студенти Судану вийшли на вулиці за прикладом єгиптян

Південний Судан обрав незалежність, поклавши край 20-річній ворожнечі

Суданські християни і мусульмани ділять країну на дві держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: