Майже 60% британців проголосували б зараз проти виходу з Євросоюзу - опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це найбільший рівень прихильності до Євросоюзу у країні з часу референдуму про вихід.

Більшість британців проголосували б проти виходу країни з Європейського Союзу, якби відбувся повторний референдум.

Про це свідчать результати останнього опитування наукового інституту NatCen та організації The UK in a Changing Europe, опубліковані цієї середи, 5 вересня.

59 відсотків опитаних проголосували б за те, щоб Великобританія залишилась у складі Євросоюзу. 41 відсоток опитаних підтримує курс на Brexit. Це найвищий рівень підтримки позиції "залишитися" в ЄС, який був зафіксований після референдуму у 2016 році, коли 51,9 відсотка виборців віддали голоси за вихід з ЄС.

Керівник опитування Джон Картіс визнає, що на результати вплинуло і те, що звертались до респондентів, які взагалі не брали участь в референдумі.

Фотогалерея Присвячується Brexit: Бенксі намалював графіті з відбитою зіркою Євросоюзу (2 фото)

Уряд Великобританії виключає можливість проведення повторного референдуму. За оцінками, близько 54 відсотків проголосували б за те, щоб країна залишилась у складі ЄС.

Великобританія офіційно вийде зі складу Євросоюзу наприкінці березня 2019 року. Після цього між Лондоном і Брюсселем протягом 21 місяця діятиме перехідний період у ході якого британська сторона не зможе брати участь в ухваленні рішень, але продовжить дотримуватися правил Євросоюзу, сплачувати внески до бюджету і визнавати рішення суду ЄС. Крім того, Лондон залишиться учасником загальноєвропейського ринку і митного союзу.

ВідеоБританці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

Вийти не можна залишитися. Противники виходу Британії з ЄС пройшли маршем центральними вулицями Лондона – до будівлі парламенту. Марш приурочили до другої річниці так званого Brexit, коли країна проголосувала за від’єднання. Опоненти виходу Британії вимагають провести новий референдум щодо умов розлучення між королівством та ЄС. Офіційна дата від’єднання Сполученого Королівства – це 29 березня 2019 року. Але до цього часу Лондону і Брюсселю слід домовитися, якими будуть їхні економічні відносини після цього історичного кроку.

Британці вийшли на масовий мітинг проти Brexit

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції