Майже половина росіян не бачить в країні демократії

На запитання, "чи існує зараз в Росії демократичне суспільство" ствердно відповіли 34% опитаних. У зворотному переконані 47%, а 19% росіян не змогли відповісти.

47% росіян вважають, що в Росії зараз не існує демократичного суспільства, а 13% говорять про "становлення авторитаризму, диктатури".

Про це повідомили соціологи "Левада-Центру" за підсумками опитування проведеного 22-25 жовтня в 44 регіонах РФ.

У той же час 16% респондентів відчувають "наростання хаосу, анархії", 13% говорять про "становлення авторитаризму, диктатури", а 10% - про "відновлення колишніх радянських порядків".

На запитання, "чи існує зараз в Росії демократичне суспільство" ствердно відповіли 34% опитаних. У зворотному переконані 47%, а 19% не змогли відповісти.

Під словосполученням "демократичне суспільство" росіяни перш за все розуміють "демократичні / політичні свободи (слова, совісті, переміщення і т.п.)" (45%), "відповідальність влади перед виборцями" (31%), "рівність/суспільство рівних шансів "(27%).

Також під цими словами мається на увазі "можливість населення впливати на дії влади та економічний розвиток / економічне процвітання країни" (23%), "поділ влади/незалежність законодавчої, виконавчої та судової влади один від одного / незалежність суб'єктів федерації" і "матеріальне благополуччя населення" (по 20%), "демократичні вибори/політична конкуренція" (18%), "турбота держави про простих людей/системи соціального захисту" (17%).

Опитування також показало, що росіяни стали менше цікавитися політикою. 64% росіян політикою не цікавляться зовсім, причому, найменше інтересу демонструють москвичі.

Зазначимо, за результатами всеросійського опитування, більшість росіян (63%) часом відчувають сором за свою країну.

Читайте також:

Росіяни стали більше любити українців

Росіяни в Інтернеті розкритикували підсумки путінського 10-річчя

Росія до 2030 року втратить статус світової держави

Більшості росіян соромно за свою країну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: