Медики розповіли, що збільшує ризик смерті від коронавірусу у шість разів

Медики розповіли, що збільшує ризик смерті від коронавірусу у шість разів

Наявність будь-яких неврологічних симптомів, пов'язаних з COVID-19, підвищує ризик смерті.

Вчені з'ясували, що ймовірність смерті в лікарні у пацієнтів з клінічно діагностованими неврологічними симптомами, пов'язаними з COVID-19, в шість разів вище, ніж у пацієнтів без таких ускладнень. 

Про це пише eurekalert.org.

Глобальним консорціумом (GCS-NeuroCOVID) провів дослідження з 3744 пацієнтами, госпіталізованими з COVID-19.

"Дуже рано в пандемії стало очевидно, що у великої кількості людей, які були досить хворими, щоб бути госпіталізованими, також розвиваються неврологічні проблеми", - сказала провідна авторка Шеррі Чоу, докторка медичних наук, магістриня наук, головна дослідниця консорціуму, професорка медицини інтенсивної терапії, неврології і нейрохірургії в Медичній школі Університету Піттсбурга і UPMC.

Серед однієї групи з 3744 госпіталізованих дорослих пацієнтів з COVID-19 82% мали неврологічні симптоми, про які повідомляли самі або які були клінічно зафіксовані. Майже 4 з 10 пацієнтів повідомили про головні болі, і приблизно 3 з 10 заявили, що втратили нюх або смак. З клінічно діагностованих синдромів - аномалій, які може спостерігати лікар - гостра енцефалопатія була найбільш поширеною, вражаючи майже половину пацієнтів, за якою слідувала кома (17%) і інсульти (6%).

Незважаючи на ранні побоювання з приводу здатності коронавірусу безпосередньо атакувати мозок і викликати набряк і запалення мозку - менінгіт і енцефаліт - ці події були дуже рідкісними і відбувалися менш, ніж у 1% госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

"Гостра енцефалопатія - це, безумовно, найпоширеніший симптом, який ми бачимо в клініці. Ці пацієнти можуть перебувати в зміненому сенсорному стані або мати порушену свідомість, або вони ведуть себе збентеженими, збудженими", сказав заступник директора Центру досліджень в області реанімації ім. Пітта Сафара. 

Дослідники проаналізували дані трьох різних типів груп пацієнтів. Дослідження показало, що наявність раніше наявного неврологічного стану будь-якого типу - від захворювань головного, спинного мозку і нервів до хронічної мігрені, недоумства або хвороби Альцгеймера - є найсильнішим предиктором розвитку неврологічних ускладнень, пов'язаних з COVID-19.

Крім того, наявність будь-яких неврологічних симптомів, пов'язаних з COVID-19 - від чогось настільки ж безневинного, як втрата нюху, до серйозних подій, таких як інсульти, - у шість разів підвищує ризики смерті. 

Вчені кажуть, що навіть якщо пацієнт видужає, його довгострокові перспективи щодо здоров'я все ще залишаються невизначеними.

Нагадаємо, раніше інфекціоністка Булавінова перелічила популярні препарати, які можна вживати не всім пацієнтам з COVID-19. 

Наскільки складно було Камалії та її чоловіку побороти коронавірус

Наскільки складно було Камалії та її чоловіку побороти коронавірус