Медведєв пішов з посади прем'єр-міністра, бо не згодний з конституційними реформами Путіна - ЗМІ

Медведєв пішов з посади прем'єр-міністра, бо не згодний з конституційними реформами Путіна - ЗМІ

Фото: Associated Press

Зміни до Конституції глава Кремля презентував 15 січня під час послання до Федеральних зборів.

Дмитро Медведєв пішов з посади прем'єр-міністра, бо не згодний зі змінами до російської Конституції, про які оголосив президент Володимир Путін. На тлі виниклих розбіжностей глава Кремля вважав за краще задовольнити прохання керівника уряду. 

Про це повідомляють видання "КоммерсантЪ" і "Відкритті медіа".

Наприкінці 2019 року експрем'єр підтримав іншу реформу політичної системи, повідомляє "КоммерсантЪ". Йдеться про злиття президентської влади і виконавчої. Тоді глава держави де-факто є главою виконавчої влади, як в США. Натомість Путін у своєму посланні, навпаки, посилив парламент і Держраду, послабивши повноваження президента.

Своєю чергою "Відкриті медіа" повідомляють, що Медведєв пропонував ввести посаду віце-президента, який був в США і в Росії в перші роки правління Бориса Єльцина, щоб самому зайняти це місце.

Джерело цього ж видання, яке близьке до адміністрації Путіна, керівництва уряду повідомило, що Медведєв сам попросив про звільнення. Політик ухвалив рішення кілька днів тому, а останнім часом перебува у поганому настрої. 

Один зі співрозмовників видання зазначає, що відставка уряду готувалася півроку, а перестановки були вирішені наперед. Утім, всі зміни мали відбутися ближче до весни, а Медведєв міг зберегти нинішній пост.

Нагадаємо, тільки-но Путін оголосив про бажання змінити російську конституцію, неочікувано прем'єр Дмитро Медведєв разом з усім урядом склали повноваження. Наразі президент РФ вже підписав указ про відставку. На Медведєва він поклав тимчасове виконання обов'язків очільника уряду РФ, а самому уряду наказав виконувати свої обов'язки до формування нового. Разом з цим Путін планує ввести посаду заступника секретаря Ради безпеки РФ і запропонувати її Дмитру Медведєву.

У четвер,16 січня 2020 року, Держдума проголосувала за призначення нового прем'єр-міністра. Ним стане запропонований Путіним напередодні ексголова Федеральної податкової служби Михайло Мішустін. Указ про призначення вже підписав Путін. Разом з цим ввів посаду заступника голови Ради Безпеки і призначив на цю посаду Дмитра Медведєва.

20 років спільної праці: чому Путін відправив Медведєва у відставку

20 років спільної праці: чому Путін відправив Медведєва у відставку

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація