Медведєв погрожує заборонити в'їзд до Росії будь-якого транспорту з України

Російський прем'єр налаштований вороже.

Прем'єр-міністр Росії виступив за повну заборону руху будь-якого виду автотранспорту з території України.

За його словами, російська влада має намір вжити заходів у відповідь, пише ТАСС.

"Заходи, які були вжиті для того, щоб спонукати українську сторону з цією ситуацією (затримкою російських фур) розібратися, додаткові контрольні повноваження необхідно використовувати наразі щодо всіх видів транспорту, який рухається з території України", - зазначив Медведєв.

Глава кабміну РФ обурений діями України і заявив, що "терпіти це неподобство не можна". "Сподіваюся, що найближчим часом ними (українською владою) буде вжито всіх необхідних заходів для того, щоб відновити нормальний вантажопотік і транспортне постачання, транспортні дії", - зазначив він на нараді.

Відкриваючи засідання, Медведєв назвав українських активістів, які блокують проїзд вантажівок з російською реєстрацією "якимись божевільними". "Ми з вами розуміємо: за все, що відбувається на території України, відповідає українська держава, яка, на жаль, не здатна навести порядок", - підкреслив російський прем'єр.

На його думку, "те, що якісь молодчики там зупиняють фури, користуючись вогнепальною зброєю, означає, що влади в Україні немає або, іншими словами, при владі перебувають ось ці екстремістські угруповання".

Уряд України від 15 лютого ухвалив рішення припинити транзит російських вантажівок територією держави у відповідь на блокування транзитних українських фур в РФ.

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей:Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія запровадила  заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" територією РФ до Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією України у відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ.

Також варто зазначити, що Росія в односторонньому порядку обмежила адміністративними заходами транзит українських товарів через свою територію. В результаті був запущений потяг, який пройде до Китаю через Грузію, Азербайджан, Казахстан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: