Медведєв розповів, чому Захід сприйняв окупацію Абхазії та Південної Осетії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також зазначив, чому російські війська не захопили грузинську столицю.

Президент Росії у 2008-2012 роках, а нині прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв розповів, чому світова спільнота сприйняла окупацію північних грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії під час російсько-грузинської війни в серпні 2008 року.

Про це він заявив в інтерв’ю видання "КоммерсантЪ".

За його словами, основним поштовхом до сприйняття окупації Абхазії та Південної Осетії, які згодом оголосили "незалежність", Заходом стали висновки комісії з розслідування причин цієї війни під керівництвом швейцарської дипломатки Гайді Тальявіні, які визнали, що війну першою розпочала Грузія.

"У кінцевому підсумку це дало нам можливість заспокоїти ситуацію не тільки в Грузії, Осетії і Абхазії, але і вийти на досить спокійні відносини з Європейським союзом та іншими країнами. Якщо ви пам'ятаєте, в той період, незважаючи на досить жорстку реакцію, в кінцевому підсумку ми досить швидко змогли домовитися, а результатом роботи комісії Гайді Тальявіні була констатація того, що військовий удар було завдано грузинською стороною і вони почали агресію", - заявив Медведєв.

Він також зазначив, що під час свого президентства він мав досить теплі стосунки з президентами США Джорджем Бушем-молодшим та Бараком Обамою, і в 2008 році Буш навіть не говорив про Грузію під час спільної розмови.

За його словами, події 2008 року в Грузії та 2014 року в Україні є абсолютно різними, однак він вважає, що якби Захід був більш налаштований на діалог, то ситуація із Кримом та Донбасом була б набагато простішою.

Медведєв також розповів, що повалення влади Саакашвілі в Грузії не було метою введення російських військ.

"Тому що мета була в тому, щоб вибити грузинські війська з Цхінвалі, навести порядок. І запобігти можливості подальшої ескалації насильства, тобто військових дій. Мета не зводилася до того, щоб розгромити Грузію або стратити Саакашвілі. Я вважаю, що я правильно вчинив, коли ухвалив рішення про те, щоб проявити стриманість і не форсувати подальші дії", - заявив голова російського уряду.

Нагадаємо, 8 серпня 2018 року виповнюється 10 років від початку першої війни на європейському континенті у ХХІ столітті – російсько-грузинської війни. Вона завершилась за тиждень та спричинила створення невизнаних "республік" Південної Осетії та Абхазії під повним протекторатом Росії. Формальною причиною введення російських військ став наступ грузинських військ на Цхінвалі – районний центр Південної Осетії. Конфлікти між абхазами та осетинами з одного боку та грузинською владою з іншого тривали від 1991 року, обидва народи вимагали самостійності та не визнавали себе грузинською територією.

Залиште свій коментар

Вибір редакції