Медведєв розповів, чому Захід сприйняв окупацію Абхазії та Південної Осетії

Він також зазначив, чому російські війська не захопили грузинську столицю.

Президент Росії у 2008-2012 роках, а нині прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв розповів, чому світова спільнота сприйняла окупацію північних грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії під час російсько-грузинської війни в серпні 2008 року.

Про це він заявив в інтерв’ю видання "КоммерсантЪ".

За його словами, основним поштовхом до сприйняття окупації Абхазії та Південної Осетії, які згодом оголосили "незалежність", Заходом стали висновки комісії з розслідування причин цієї війни під керівництвом швейцарської дипломатки Гайді Тальявіні, які визнали, що війну першою розпочала Грузія.

"У кінцевому підсумку це дало нам можливість заспокоїти ситуацію не тільки в Грузії, Осетії і Абхазії, але і вийти на досить спокійні відносини з Європейським союзом та іншими країнами. Якщо ви пам'ятаєте, в той період, незважаючи на досить жорстку реакцію, в кінцевому підсумку ми досить швидко змогли домовитися, а результатом роботи комісії Гайді Тальявіні була констатація того, що військовий удар було завдано грузинською стороною і вони почали агресію", - заявив Медведєв.

Він також зазначив, що під час свого президентства він мав досить теплі стосунки з президентами США Джорджем Бушем-молодшим та Бараком Обамою, і в 2008 році Буш навіть не говорив про Грузію під час спільної розмови.

За його словами, події 2008 року в Грузії та 2014 року в Україні є абсолютно різними, однак він вважає, що якби Захід був більш налаштований на діалог, то ситуація із Кримом та Донбасом була б набагато простішою.

Медведєв також розповів, що повалення влади Саакашвілі в Грузії не було метою введення російських військ.

"Тому що мета була в тому, щоб вибити грузинські війська з Цхінвалі, навести порядок. І запобігти можливості подальшої ескалації насильства, тобто військових дій. Мета не зводилася до того, щоб розгромити Грузію або стратити Саакашвілі. Я вважаю, що я правильно вчинив, коли ухвалив рішення про те, щоб проявити стриманість і не форсувати подальші дії", - заявив голова російського уряду.

Нагадаємо, 8 серпня 2018 року виповнюється 10 років від початку першої війни на європейському континенті у ХХІ столітті – російсько-грузинської війни. Вона завершилась за тиждень та спричинила створення невизнаних "республік" Південної Осетії та Абхазії під повним протекторатом Росії. Формальною причиною введення російських військ став наступ грузинських військ на Цхінвалі – районний центр Південної Осетії. Конфлікти між абхазами та осетинами з одного боку та грузинською владою з іншого тривали від 1991 року, обидва народи вимагали самостійності та не визнавали себе грузинською територією.

Залиште свій коментар