Мєдвєдєв засудив сталінські репресії

Дмитро Мєдвєдєв не знайшов виправдання діям Сталіна і його прибічників. Крім того, президент РФ занепокоєний, що деякі росіяни не засуджують репресії.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вважає неприпустимим виправдання сталінських репресій під виглядом відновлення історичної справедливості.

Про це говориться у відеоблозі Мєдвєдєва у зв'язку з Днем пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається 30 жовтня.

"Давайте тільки вдумаємося: мільйони людей загинули в результаті терору і помилкових звинувачень - мільйони ...

Але до цих пір можна чути, що ці численні жертви були виправдані якимись вищими державними цілями. Я переконаний, що ніякий розвиток країни, ніякі її успіхи, амбіції не можуть досягатися ціною людського горя і втрат. Ніщо не може ставитися вище цінності людського життя. І репресіям немає виправдань ", - заявив Мєдвєдєв.

Російський президент зазначив, що "пам'ять про національні трагедії так само священна, як пам'ять про перемоги. І надзвичайно важливо, щоб молоді люди мали не тільки історичні знання, а й громадянські почуття. Були здатні емоційно співпереживати однієї з найбільших трагедій в історії Росії. А тут не все так просто ".

За його словами, не може не турбувати те, що російська молодь погано обізнана про трагічні події минулих років: "Два роки тому соціологи провели опитування - майже 90% наших громадян, молодих громадян у віці від 18 до 24 років, не змогли навіть назвати прізвища відомих людей, які постраждали або загинули в ті роки від репресій ".

Тим часом, за словами Мєдвєдєва, неможливо уявити собі розмах терору, від якого постраждали всі народи країни і пік якого припав на 1937-1938 роки: "Протягом двадцяти передвоєнних років ... було практично ліквідовано козацтво." Розкуркулено "і знекровлено селянство.

Політичним переслідуванням піддалися і інтелігенція, і робітники, і військові. Зазнали переслідувань представники абсолютно всіх релігійних конфесій ".

Президент відзначив, що коли говорять про фальсифікації історії, чомусь часто вважають, що мова йде тільки про неприпустимість перегляду результатів Великої Вітчизняної війни. "Але не менш важливо не допустити під виглядом відновлення історичної справедливості виправдання тих, хто знищував свій народ", - сказав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного Левада-Центром, трохи більше третини росіян (38%) вважають, що Йосип Сталін був державним злочинцем. Абсолютно не згодні з цією тезою 12% опитаних.

Читайте також:

У Москві згадують "своїх" жертв сталінських репресій

Росія розпочне кампанію з поліпшення іміджу Сталіна в Європі

Внук Сталіна не зміг захисти честь і гідність діда в суді

Третина росіян вважають Сталіна державним злочинцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: