Медведєв зведе під Москвою власну "Силіконову долину"

Російська влада пообіцяла збудувати нове місто для розвитку інновацій, де будуть створені комфортні умови для проживання і роботи творчих людей.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв оголосив, що російський Центр розвитку нових технологій, який представники Кремля порівнюють з каліфорнійською Силіконовою долиною, буде зведено в підмосковному Сколково.

Цей населений пункт розташований на північний захід від російської столиці всього в кількох кілометрах від МКАД. Район Сколково відомий своєю концентрацією дач і заміських будинків заможних росіян, також там розташована відома школа менеджменту.

Мєдвєдєв неодноразово говорив про необхідність подолати "принизливу сировинну залежність" російської економіки і розвивати її за рахунок інновацій.

У лютому заступник голови кремлівської адміністрації Владислав Сурков розповів журналістам, що для стимуляції інновацій в країні будуть створені міста з привабливими умовами життя для творчих людей.

Проте пізніше кремлівські чиновники визнали, що відповідні умови можна забезпечити тільки в московському регіоні.

На зустрічі з переможцями шкільних і студентських олімпіад у четвер Мєдвєдєв підтвердив існування амбітного проекту.

"Я ухвалив рішення: ми будемо будувати цей центр на тому місці, де у нас вже є непоганий початок для того, щоб це зробити швидко - будемо будувати його в Сколково", - сказав він.

Мєдвєдєв сподівається на те, що в Росії з'явиться нове місто, де будуть розвиватися і комерціалізувати розробки з п'яти напрямків інновацій - фармацевтика, енергоефективність, атомна енергетика, космос, інформаційні технології.

"Я сподіваюся, що це місто буде збудовано, перш за все, для вас, для майбутніх кращих вчених, інженерів, інших фахівців, які будуть працювати в ньому вже через кілька років", - зазначив Мєдвєдєв, звертаючись до переможців олімпіад.

"Мова йде про створення сучасного технологічного центру, якщо хочете, за прикладом Силіконової долини та інших подібних наукових центрів", - підкреслив він.

До речі, за даними російських ЗМІ, один гектар землі в Сколково коштує 20-25 мільйонів доларів.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв створити ядерний двигун для польотів на інші планети

Путін має намір захопити 25% світового ринку атомної енергетики

Російському математику-відлюднику Перельману присудили Премію тисячоліття

Мєдвєдєв захистив арктичні претензії Росії від сусідніх країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: