"Переворот у Росії": Мєдвєдєв жорстко розкритикував Путіна

На думку радника Мєдвєдєва, через Путіна Росія залишиться країною "нижчого гатунку".

Радник президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, керівник Інституту сучасного розвитку при президентові РФ Ігор Юргенс виступив з різкою критикою політики прем'єр-міністра Володимира Путіна. На його думку, Путін сконцентрував владу в країні в руках консервативно обмеженої еліти, створивши енергозалежну модель, яка починає пробуксовувати у міру того, як Росію послабляє фінансова криза.

Радник Мєдвєдєва заявив, що Росія залишатиметься країною "нижчого ґатунку" до тих пір, поки не припинить концентрацію влади в руках еліти, орієнтованої на жорстку політику.

Юргенс звинуватив голову російського уряду у відмові від реформ, про які він заявляв в 2000 році, на самому початку свого президентства. Він сказав, що Путін вклав владу в руки невеликої правлячої еліти, створивши залежну від енергоресурсів модель, яка почала розхитуватися в результаті фінансової кризи.

"Нинішня система демонструє ознаки зайвої відкритості, централізації і нестійкості, тому що базується не на інститутах, а на міфічній вертикалі влади. Реформи зупинилися на півдорозі, і нам доведеться зробити величезне зусилля, щоб їх відновити, інакше ми не зможемо відповідати G8. Ми залишимося на рівні лідера країн», що розвиваються", – сказав Юргенс.

На його думку, недавні зустрічі президента з опонентами Кремля показують, що "Мєдвєдєв принаймні заграє з ідеєю продовження реформ". "Є деякі обережні кроки з боку президента, є ознаки відлиги, але вони ще не достатні, щоб довести, що це тенденція", – додав він. Проте, на думку деяких лібералів, "помірні жести російського президента – всього лише гра, покликана збити з пантелику Захід", відзначає видання.

Видання пропонує розцінювати слова радника президента Дмитро Мєдвєдєва як "злегка завуальований випад на адресу Путіна". На думку автора статті Андріана Бломфілда, "коментарі Юргенса, який в Росії стає все більш впливовою фігурою, можна розглядати як нове свідоцтво розколу між прем'єром Путіном і президентом Медвєдєвим".

Як нагадує видання, в лютому Ігор Юргенс призвав до відновлення громадянських цивільних свобод в Росії, заявивши, що "мовчазний пакт, по якому російський народ відмовився від політичних свобод в обмін на зростання особистого добробуту, втратило сенс в результаті економічної кризи".

За результатами опитування соціологів Левада-центру, росіяни стали менше довіряти керівникам країни у порівнянні з початком року.

Так, рейтинг довіри президенту Росії Дмитру Мєдвєдєву знизився у порівнянні з січнем 2009 на 7%. Сьогодні йому довіряють 68% росіян, що є мінімальним показником за весь час його президентства.

Знизився також і рейтинг прем'єра Володимира Путіна. У квітні його діяльність схвалювали 76%, в той час як у січні - 83%, а в лютому і березні 78%.
 

Читайте також:

Службовці РФ на чолі з президентом, разом із сім’ями звітуватимуть про доходи

Медвєдєв звільнить 100 чиновників зі своєї адміністрації

Російські мафіозі співпрацювали з друзями й родичами Путіна

Росіяни стали менше довіряти Мєдвєдєву і Путіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: