Мексика запідозрила США в підготовці військового вторгнення

Мексиканський сенатор звинуватив США у незаконному розповсюдженні зброї.

Держсекретар США Хілларі Клінтон своїми недавніми заявами змусила хвилюватись мексиканських політиків: вони запідозрили, що США готують вторгнення до їхньої країни. До такого висновку, зокрема, дійшов сенатор Ріккардо Монреаль, який заявив, що саме цим можна пояснити озвучене нею порівняння ситуації в Мексиці з ситуацією в Колумбії.

Нагадавши, що на початку 1980-х років США направили в Колумбію війська на допомогу місцевій владі в боротьбі з наркозлочинністю, Монреаль сказав: "Якщо США вважають, що можуть застосувати до нас ту ж модель, що і в Колумбії, то вони помиляються".

Зі свого боку представник Національної ради безпеки Мексики Алехандро Пойре зазначив, що є "величезна різниця між тим, з чим зіткнулася Колумбія, і що відбувається у нас". Він додав, що серйозне занепокоєння викликає контрабанда зброї з США до Мексики.

У середу Хілларі Клінтон у виступі, присвяченому головним питань зовнішньої політики США, заявила, що війна злочинних угруповань проти сил безпеки, яка ведеться в Мексиці, все більше нагадує справжній заколот. Вона порівняла ситуацію в Мексиці з ситуацією, яка склалася в Колумбії 20 років тому.

Виступаючи в одній з телепередач після зустрічі з впливовими експертами із зовнішньої політики, вона сказала, що американський уряд продовжить робити все, щоб допомогти Мексиці в боротьбі з розповсюдженням наркотиків.

"Ми стикаємося із зростаючою загрозою з боку добре організованої мережі незаконного обігу наркотиків. І в деяких випадках її дії трансформуються в антидержавний заколот в Мексиці та Центральній Америці", - цитує її Euronews.

З 2006 року, після того, як нинішній президент Мексики Феліпе Кальдерон почав використовувати армію у війні проти наркокартелів, більше 28 тисяч осіб стали в країні жертвами насильства, пов'язаного з наркотиками. При цьому деякі експерти нагадують, що 75% зброї, що використовує наркомафія, має американське походження.

Читайте також:

Влада Мексики звинуватила поліцію у вбивстві мера

Кримінальні війни в Мексиці: щоденно вбивають більше п'яти людей

Мексика запропонувала Україні безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: