Мексику вразив найсильніший землетрус за останні 100 років – президент країни

Загиблих уже рахують десятками.

Найсильніший землетрус століття в Мексиці вбив щонайменше 32 людини, принаймні двоє з них діти. Підземні поштовхи у понад 8 балів сколихнули південне узбережжя країни, здригалися будівлі і в столиці Мехіко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Будівля вся рипіла, світло погасло. Я вчепилася в подругу і заплакала, ніколи зі мною такого ще не було!", - каже одна з очевидиць стихії. Люди вибігали з осель і в паніці тікали, куди завгодно. "Кошмар, мені ніколи так жахливо не було за все життя. Ми як навіжені бігли по сходах, але внизу поштовхи відчувалися ще сильніше!", - розповідають люди, що пережили землетрус.

ВідеоНайсильніший землетрус століття у Мексиці вбив більше трьох десятків людей

Туристи тепер ночують на сходах та в лоббі готелів, оскільки бояться повертатися в номери. "Я дуже злякалася, якщо чесно. Я на двадцятому поверсі була, нам залишалося лише молитися. Але тут хороші люди, усі допомагають одне одному, нам показали, куди виходити", - розповіла гостя з Венесуели Мельба Завала.

Епіцентр землетрусу був на півдні країни, після перших поштовхів усій Мексиці дошкуляють повторні, слабкіші. Влада попереджає, що до узбережжя одразу кількох країн Латинської Америки сунуть височенні хвилі цунамі. Кількість жертв змінюється щогодини, остання цифра – 32. Десятки людей залишаються під завалами, на півдні країни знеструмлені лікарні, в кількох найбільш постраждалих штатах навчання у школах скасували. "Це найбільший землетрус в нашій країні за останні сто років", - заявив президент Мексики Енріка Пена Ньєто.

Фотогалерея Потужний землетрус вдарив по Мексиці (3 фото)

Навіть один з найруйнівніших землетрусів в історії всієї Америки у 1985 році був меншої магнітуди – просто його епіцентр прийшовся саме на столицю Мексики. Тоді загинуло близько 10 тисяч людей, поранених нараховували 30 тисяч. Страшний підсумок останнього землетрусу ще належить установити.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар