Меморіал жертвам голокосту сплюндрували

Вандали сплюндрували меморіал жертв голокосту часів Другої світової війни на так званій "відправній станції в бік смерті" в Берліні.

Меморіал жертв голокосту в Берліні (Фото: www.lilano.de)
Меморіал жертв голокосту в Берліні сам став жертвою чи то хуліганства, чи то ідеологічних витівок неонацистів. (Фото: lilano.com)

Вандали сплюндрували меморіал жертв голокосту часів Другої світової війни на так званій "відправній станції в бік смерті" в берлінському районі Шарлоттенбурґ-Вільмерсдорф, повідомляє агенція "РИА Новости” з посиланням на представника районного поліцейського управління.

За його словами, поліцейський патруль знайшов погром минулої ночі. Він розповів, що зловмисники перекинули безліч поминальних свічок, які тут щодня запалюють на згадку про майже 50 тисяч євреїв, зокрема дітей, відправлених зі шляху номер 17 до таборів смерті.

Вандали також спалили невеликий ізраїльський прапор, залишений на меморіалі представниками єврейської держави, що утворилася після війни.

Поліція попросила мешканців району негайно повідомити про всіх підозрілих осіб і про всі підозрілі дії, помічені напередодні ввечері та вночі поблизу меморіалу.

"Цей акт вандалізму виглядає особливо цинічно напередодні майбутніх пам'ятних заходів на честь жертв опору фашизму, що святкують 20 липня в 63-і роковини замаху на Гітлера та спроби скинення нацистського режиму", - сказав співрозмовник агенції "РИА Новости”.

Він не виключає "вельми поширеного останнім часом звичного молодіжного хуліганства без політичного підтексту", але вважає за ймовірніше "антисемітське й радикальне підґрунтя" погрому на меморіалі.

Меморіал було створено 1998 року на залізничній станції "Ґрюневальд", через яку вже давно не ходять великі потяги, а тільки приміські електрички (так званий S-Bahn).

Станція з'явилася на мапі Берліна 1879 року для розвантаження центральних вокзалів на важливому стратегічному східному напрямі. З 1941 року вона перетворилася на відправний пункт, з якого "потяги смерті" щодня вивозили тисячі депортованих євреїв – нібито на нове місце проживання до Східної Європи, а насправді спочатку до страшних гетто в Лодзі, Ризі й Варшаві, а в останні роки війни - винятково до концтаборів Освенцим-Біркенау і Терезієнштадт.

За даними істориків, тільки до Освенциму за часів Другої світової війни зі шляху номер 17 "Ґрюневальд" пішло 35 потягів, що доставили на знищення 17 тисяч євреїв. 

Мітинг неонацистів (Фото: centroschilenos.blogia.com)
У сплюндруванні меморіалу вбачають радикальний і антисемітський підтекст. (Фото: centroschilenos.blogia.com)

18 жовтня 1987 року жіноча євангельська община Ґрюневальда встановила тут перший меморіал – рейку, прибиту впоперек на двох увіткнених у землю палях. Прибиту рейку, на якій було вигравійовано страшну дату найпершої депортації "18 жовтня 1941 року" і латунну табличку з написом "Ми пам'ятаємо. 10 жовтня 1987 рік". 

Відтоді на цьому місці з'являлися й замінювалися різні меморіали за ініціативою окремих організацій і груп громадян, поки, нарешті, в 1998 році в урочистій обстановці на "станції смерті" не було офіційно відкрито пам'ятник "Шлях 17, Ґрюневальд", виконаний на замовлення "Deutsche Bahn AG" групою молодих архітекторів. Вони встановили з двох боків упоперек рейок сталеві плити, на яких у хронологічному порядку вибито дати й номери потягів, що відвезли людей на смерть. Перегороджений шлях повинен служити символом того, що більше ніколи звідси не відправиться жоден потяг, а пам'ять про людей, що виїхали звідси, житиме вічно.

Люди приносять на стару платформу поминальні свічки, які зазвичай займають весь вільний простір. У грудні 2006 року цей меморіал відвідав під час візиту до Німеччини прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт, що теж залишив свою свічку на шляху номер 17.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: