Мемуари віце-президента США розкрили закулісні аспекти міжнародної політики

У США вийшли мемуари колишнього віце-президента Діка Чейні, в яких він розкриває закулісні аспекти великої політики США.

У США надійшли в продаж мемуари колишнього віце-президента Річарда Чейні, названі "У мій час".

Судячи по цій книзі, пам'ять ветерана холодної війни вибірково зберегла лише ті епізоди, які підкріплюють його заздалегідь відому точку зору, зазначають російські ЗМІ.

Відкривається книга розповіддю про найдраматичніший момент восьмирічного правління республіканської команди Джорджа Буша-молодшого - жахливий теракт 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку і Вашингтоні.

У цьому контексті автор згадує, як в той день вирішено було "попередити росіян" про причини раптового підвищення боєготовності збройних сил США.

"Помічник президента з національної безпеки Кондоліза Райс додзвонилася до президента Росії Володимира Путіна і доповіла про висловлення підтримки з його боку", - пише Чейні.

"У світлі атак на Сполучені Штати росіяни погодилися зупинити свої військові навчання", - додає він.

А в самому кінці книги Чейні оповідає про свою вересневу поїздку 2008 року в Тбілісі - "через кілька тижнів" після відомих серпневих подій.

Підгрунтя подій колишній віце-президент США викладає так: "У серпні південноосетинські сили під керівництвом російських командирів обстріляли грузинські села в Південній Осетії. Президент Грузії Михайло Саакашвілі наказав прийняти відповідні заходи, які, очевидно, дали російському лідерові Володимиру Путіну довгоочікуваний привід для розгортання агресивної військової операції проти грузин ".

США тоді виступили проти російської операції. Пізніше у пресі з'явилися відомості про те, ніби американські "яструби" на чолі зі своїм лідером - Чейні - пропонували тоді мало не бомбити російські війська.

Але сам Чейні в книзі про це не згадує, а ховає конкретику тодішніх дискусій за ширмою ідеологізованих міркувань.

У мемуарах Чейні йдеться, що він розглядає розпад колишнього СРСР не як геополітичну катастрофу, а як "найбільший крок вперед в ім'я людської свободи за останні 60 років".

Підхід діючої адміністрації Барака Обами до відносин з Росією Чейні оцінює двояко. Він висловлює "розчарування" з приводу відмови США від розгортання елементів системи ПРО в Польщі і Чехії, але вітає "підтримку ідеї членства в НАТО для Грузії та Україні" з боку нинішнього віце-президента Джозефа Байдена.

Втім, і "прогрес у цьому напрямку розчаровуюче повільний", - пише він.

Про "перезавантаження" відносин США і Росії колишній віце-президент не згадує зовсім. Зате він дає всім бажаючим слухати власні рекомендації.

"Кінець кінцем нам треба дати ясно зрозуміти росіянам та нашим друзям і союзникам, що ми будемо агресивно розширювати межі вільного світу і що російський уряд повинен зробити вибір, - пише автор.

Він не може як і раніше користуватися благами вільної світової економіки і одночасно шантажувати інші уряди, намагатися використовувати військову силу для одностороннього перекроювання суверенних меж і кидати до в'язниці всякого, хто становить "загрозу"для Кремля.

Читайте також:

Нігерія висунула віце-президенту США офіційні звинувачення в корупції

США оприлюднили докази проти організаторів терактів 11 вересня

Оприлюднені раніше невідомі фото теракту 11 вересня

У справи Грузії та Південної Осетії втрутився весь Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: