Менше, але краще: в Ісландії задоволені чотириденним робочим тижнем

Автор
Богдан СкавронБогдан Скаврон
Дата публікації
Перегляди
783
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Менше, але краще: в Ісландії задоволені чотириденним робочим тижнем

Фото: pixabay.com

Під час масштабного експерименту понад 2 500 працівників різних сфер перейшли на короткий робочий тиждень і покращили продуктивність праці.

Упродовж п’яти років в Ісландії тривало наймасштабніше в світі випробування чотириденного робочого тижня. Як повідомляє ВВС, експеримент виявився надзвичайно успішним, оскільки попри скорочені години продуктивність праці залишалася незмінною або навіть покращилась на більшості робочих місць.

В одному з досліджень, яке організувала міськрада столиці Ісландії Рейк’явіка у 2014-2019 роках, соціальні працівники, медики та вихователі працювали 35 годин на тиждень замість 40. Учасниками іншого дослідження, організованого урядом Ісландії, стали 440 держслужбовців.

Серед працівників, які за ту ж зарплату працювали менше, були такі, що мали офісну роботу і позмінний графік. У жодному випадку скорочення робочого тижня не призвело до падіння продуктивності чи овертаймів.

Учасники експерименту більш раціонально планували свій час і покращували робочу взаємодію. При цьому вони повідомили, що відчувають менший стрес та ризик вигорання, а також відзначили покращення стану здоров’я. Завдяки короткому робочому тижню у них з’явилося більше часу на те, щоб побути в колі сім’ї, займатися хобі та виконувати домашні справи.

Як заявив керівник досліджень Autonomy Вілл Строндж, обидва дослідження чотириденного робочого тижня показали шалений успіх цієї ідеї. “Це свідчить, що сфера державних послуг має всі шанси стати першопрохідцем ідеї скорочення робочого часу. Інші уряди можуть повчитися цьому”, - сказав він. 

Раніше профспілковий рух в Ісландії домігся скорочення робочого часу для 86% працівників у країні. У середньому ісландець працює 1 435 годин на рік.

Окрім Ісландії, ідею впровадження чотириденного робочого тижня обговорюють на урядовому рівні в Іспанії та у Великій Британії.

Нагадаємо, раніше японська влада звернулася до роботодавців із закликом перейти на чотириденний робочий тиждень. Відповідні рекомендації включено в керівні принципи економічної політики країни, затверджені японським урядом у червні 2021 року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
783
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація