Меркель чекає Путіна в Берліні

Канцлер Німеччини зустрінеться з російським прем'єром, щоб обговорити ситуацію з газом.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін їде в Берлін, де головною темою його зустрічі з канцлером Ангелою Меркель, стане безперервний газовий конфлікт з Україною. Паралельно в Києві пройде саміт щодо енергетичної безпеці. До столиці України приїдуть лідери п'яти країн, але прес-служба президента Віктора Ющенка не уточнює, які це країни. Візити до Києва поки підтвердили тільки президенти Литви і Польщі.

Литва, що не має кордону з Україною, і Польща, куди російський газ поступає не тільки через Україну, але і через Білорусь, порівняно мало постраждали від зупинки транзитних постачань палива.

Росія офіційно припинила перекачувати газ через територію України 7 січня, заявивши, що Україна краде паливо, призначене для інших країн. 

"Це принижує національну гордість, це принижує честь держави, коли сторона з десятків вуст повторює, що Україна краде. При цьому не роблячи жодного кроку, зокрема в арбітражному контексті, щоб це довести, і через суд встановити правду", - відповів Ющенком в інтерв'ю кореспондентам російської і української служб ВВС. Ющенко опинився в Лондоні в один день з канцлером Німеччини.

Німеччина є головним торговим партнером Росії і має кращі відношення з нею зі всіх країн Європейського союзу. Але у міру того як російсько-українська газова суперечка затягується, і німці починають проявляти все більше невдоволення позицією Москви, відзначає ВВС.

"Небезпека того, що і Росія втратить частину свого авторитету через перебоїв в постачаннях газу, безумовно існує, і завтра на моїх переговорах з Путіном мені доведеться задатися цим питанням", - заявила Меркель в Берліні в четвер.

Від перебоїв з газом особливо сильно постраждала Словаччина і низка балканських країн, чия залежність від імпорту з Росії близька до 100%. У цих країнах довелося обмежувати газопостачання не тільки промислових підприємств, але і жителям, причому в умовах сильних холодів.

Спроби організувати тимчасову схему транзиту газу через Україну поки зайшли в безвихідь, частково через те, що "Газпром" готовий перекачувати помітно менше газу, ніж зазвичай.

У Києві говорять, що після відключення транзиту газу трубопровідна система тільки перекачує газ з газосховищ внутрішнім споживачам. Сховища розташовані на заході України, а основні споживач - на сході. При нормальних обставинах напрям потоків газу був зворотним.

"Газова труба повинна працювати або в аверсі, або в реверсі. Ми не можемо 5% прокачати російського газу… Ми можемо прокачати повноконтрактний пакет. В даному випадку йдеться про 300-330 млн. кубометрів - те, що традиційно в зимовий період Росія постачала до Європи", - заявив Ющенко.

Читайте також:

У Києві пройде альтернативний газовий саміт 

Росія відмовилася виконувати газові домовленості

"Газпром": Україна може транзитувати газ, але не хоче

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: