Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Меркель готується вчетверте стати канцлером Німеччини. Чи буде зміна курсу щодо України

Політична криза в Німеччині тривала півроку.

Ангела Меркель готується стати канцлером Німеччини вже вчетверте поспіль. За годину в парламенті пройде голосування за її кандидатуру. Більшість голосів забезпечено.

Сьогодні Німеччина зітхне із полегшенням. Там закінчиться політична криза. Останні парламентські вибори відбулися у вересні 2017 року і після них у Німеччині почався справжній політичний гостросюжетний серіал – домовитися про уряд не могли, переговори з потенційними партнерами провалювалися, політики сварилися, з крахом завершувалися політичні кар'єри, усе вірогіднішими здавалися перевибори.

Однак Меркель у своїй тихій спокійній манері знову вдалося перечекати бурю і сьогодні блок Християнсько-демократичний союз і Християнсько-соціальний союз оберуть Меркель на посаду канцлера.

Однак за місяці кризи рейтинги двох великих партій впали, а от популярність правих популістів, які стали провідною опозиційною силою в парламенті, зростає.

"Альтернатива для Німеччини" вимагатиме від Меркель налагоджувати взаємини з Росією і сама Меркель більше не виключає часткове зняття санкцій, якщо Москва виконає бодай частину обов'язків з Мінської угоди. Це популярна теза і соціал-демократів, які знову увійшли до уряду. Поки немає принаймні режиму тиші на Сході України, говорити про зняття санкцій рано, заявила сама Меркель. Утім уже зрозуміло, що ресурсів і уваги до українського питання у нового уряду Німеччини буде менше.

Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції