Меркель і Саркозі пообіцяли Греції політичну підтримку

Лідери Франції і Німеччини, виступаючи на позачерговому саміті Євросоюзу в Брюсселі, нічого конкретного Греції не пообіцяли, окрім підтримки.

11 лютого, лідери Франції і Німеччини, виступаючи на позачерговому саміті Євросоюзу в Брюсселі, пообіцяли надати Греції, яка переживає серйозну бюджетну кризу, не лише економічну, але і політичну підтримку.

За словами президента Франції Ніколя Саркозі, Європа хоче взяти на себе відповідальність, надавши Греції політичну підтримку. "Не у наших інтересах заохочувати спекуляції", - сказав Саркозі, маючи на увазі припущення, які останнім часом часто звучать, про те, що фінансові проблеми Греції можуть істотно ослабити довіру до європейської валюти.

Французький лідер також повідомив, що Євросоюз щомісячно контролюватиме фінансові операції грецького уряду. "Ми взяли до уваги... взяте на себе урядом Греції зобов’язання скоротити до 2010 року дефіцит бюджету на 4 процентних пункти ВВП", - сказав Саркозі.

Він зазначив, що з весни почне працювати система моніторингу. "Ми вводимо систему моніторингу. Зобов’язання Греції і розвиток ситуації контролюватимуться щомісячно, починаючи з березня", - повідомив французький президент.

У свою чергу, німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що Євросоюз стоїть з Грецією пліч-о-пліч, але хоче при цьому отримувати достовірну інформацію про те, які заходи вживають Афіни для подолання фінансових проблем.

Зазначимо, що жодної конкретної фінансової допомоги Греції під час сьогоднішнього саміту запропоновано не було. Учасники зустрічі лише заявили, що попросять Міжнародний валютний фонд до березня дати оцінку ситуації у цій країні.

Раніше про ухвалення принципового рішення допомогти Греції заявив президент ЄС Херман ван Ромпей. Проте він також не став вдаватися в подробиці.

Нагадаємо, що у 2009 році дефіцит бюджету Греції досягнув 12,7% ВВП, що стало найгіршим показником у країнах, що входять у єврозону. Крім того, через те, що держборг країни перевищив до кінця року 100% ВВП, у пресі з’явилися чутки про можливий дефолт Греції.

У січні поточного року грецький уряд оприлюднив план скорочення державних витрат, схвалений Євросоюзом на початку лютого. План передбачає зменшення бюджетного дефіциту до 2,8% ВВП до 2012 року.

Як повідомлялося, в рамках плану Греція понизить зарплати бюджетникам, реформує податкове законодавство, а також збільшить пенсійний вік і підвищить ціни на деякі товари, зокрема, бензин.

Невдоволені вирішенням влади жителі країни вже провели низку страйків. Зокрема, акції протесту провели митники, податківці, працівники цивільної авіації і таксисти.

На тлі фінансових труднощів Греції євро на світовому валютному ринку різко подешевшав. Якщо у грудні 2009 року європейська валюта коштувала більше 1,5 долара, то до 11 лютого курс євро опустився до 1,37-1,38 долара. Після повідомлення про згоду ЄС надати допомогу Греції курс євро трохи виріс.

Раніше Брюссель наполягав на тому, що Греція має вирішити свої бюджетні проблеми самостійно.

Читайте також:

Для порятунку євро в Брюсселі відкрився екстрений саміт ЄС

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Країни ЄС домовилися про надання допомоги Греції

G7 закликав Грецію економити бюджетні гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: