Меркель нагородила художника, який малював карикатури на Мухаммеда

Ангела Меркель виправдала дії данського художника, що опублікував карикатури на пророка Мухаммеда.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила у вівторок 8 вересня з промовою на церемонії нагородження данського карикатуриста, чиї сатиричні малюнки на пророка Мухаммеда стали причиною маси обурених демонстрацій серед мусульман. У своїй промові Меркель підкреслила, що можливість подібних публікацій є основою європейської моделі свободи слова.

"Ми говоримо тут про свободу висловлювання думок і про свободу преси. Ми говоримо про те, чи дозволено йому в умовах західного суспільства з його системою цінностей публікувати карикатури на Мухаммеда в газеті чи ні. Неважливо, позбавлені смаку його карикатури чи ні. Неважливо, чи думає він, що вони необхідні або корисні. Питання в тому, чи може він це робити? Так, може!" — заявила Меркель, кажучи про Вестергаарда.

Канцлер Німеччини підкреслила, що свобода преси має бути пріоритетною цінністю всіх демократичних країн.

75-річного карикатуриста з Данії Курта Вестергаарда нагородили премією «М100 Media Prize 2010». Вона присуджується «за вагомий вклад в справу захисту свободи слова і демократії в Європі».

Скандал через карикатури художника розгорівся в 2005 році, коли данська газета Jyllands-posten опублікувала декілька сатиричних малюнків Вестергаарда, присвячених пророкові Мухаммеду. Ці малюнки передрукувало більше 50 європейських видань.

Реакцією мусульманського світу стали масштабні демонстрації і акції протесту. Демонстранти підпалювали дипломатичні представництва Данії в Дамаску і Бейруті, а в Нігерії, Лівії і Пакистані в ході безладів загинули десятки чоловік.

Крім того, органи правопорядку Данії повідомляли, що зуміли запобігти декільком замахам на художника.

Читайте також:

Шведські газети передрукували карикатури на пророка Мухаммеда

Данська газета уклала угоду з нащадками пророка Мухаммеда

Британського художника оштрафували за зображення турецького прем'єра в образі собаки

У Росії на пророка Мухаммеда намалювали карикатуру

ВідеоМеркель нагородила художника, який малював карикатури на Мухаммеда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: