Меркель: питання про вихід Греції з ЄС не стоїть

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Греція залишиться в Євросоюзі, а грошей в Німеччині греки не просили, що похвально.

5 березня, канцлер Німеччини Ангела Меркель провела зустріч з прем’єр-міністром Греції Йоргосом Папандреу, після чого спростувала припущення про те, що обтяжена боргами країна може вийти з Євросоюзу.

"Питання про те, аби Греція не була в ЄС, не стоїть", - сказала Меркель на прес-конференції. Вона також підтвердила слова Папандреу та інших грецьких чиновників про те, що Афіни не просили допомоги у Берліна.

За словами канцлера Німеччини, вона підтримує нову антикризову програму грецького уряду, розраховану на 4,8 млрд євро, або 2% ВВП, у поточному році. "Ми хочемо стабільності євро і за це боротимемося разом", - підкреслила Меркель.

Папандреу підтримав главу німецького уряду. "Єврозона і члени ЄС приймуть усі необхідні заходи для того, щоб забезпечити стабільність єврозони", - переконаний грецький прем’єр.

Він подякував Меркель за бажання спільно боротися із спекулятивними тенденціями на ринках, які є одним із чинників, що змушують Грецію позичати гроші дорожче, ніж інші країни єврозони.

Як відомо, Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом у 12,7% ВВП і боргом у 300 мільярдів євро. Грецький уряд обіцяв заморозити заробітну плату в держсекторі, провести податкову і страхову реформу, боротися з ухиленням від сплати податків. Усі ці заходи, як розраховують в Афінах, повинні привести до зниження дефіциту з нинішніх 12,7% ВВП до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.

Читайте також:

Уряд Греції скоротив дефіцит бюджету майже на п'ять мільярдів євро

Євросоюз подав на Грецію до суду

Греції запропонували вийти з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: