Меркель поступиться Трампу і підтримає будівництво терміналу для американського газу у Німеччині - WSJ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вартість проекту становить півмільярда доларів.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вирішила підтримати будівництво терміналу для американського скрапленого природного газу (СПГ), на чому довгий час наполягає президент США Дональд Трамп.

Про це пише The Wall Street Journal.

У жовтні Меркель розповіла невеликій групі депутатів Бундестагу на закритій зустрічі, що її уряд візьме участь у фінансуванні будівництва терміналу для скрапленого природного газу (СПГ) на суму $576 млн у північній Німеччині, повідомляє видання з посиланням на людей, які знають про зустріч.

ВідеоДо Польщі доправили перший танкер з американським скрапленим газом

Проект застопорився вже протягом багатьох років, але Трамп активно лобіював його, щоб домогтися від Європи збільшення закупівель СПГ із США, зменшивши її залежність від Росії. Однак спроби США відкрити свій ринок газу в Європі зайшли в глухий кут через відсутність державної підтримки.

Меркель сказала законодавцям, що рішення про співфінансування терміналу для СПГ є "стратегічним" і може окупитися в довгостроковій перспективі.

У німецькому уряді сподіваються, що будівництво СПГ-терміналу згладить протиріччя між Німеччиною і США і, можливо, захистить від американських санкцій трубопровід "Північний потік-2", по якому газ буде постачатися з Росії в Європу.

Речник уряду Німеччини сказав Wall Street Journal, що рішення щодо підтримки СПГ-терміналу було прийнято через економічні інтереси Німеччини, а не через тиск США.

Менш ніж через тиждень після зустрічі Меркель з законодавцями міжнародний консорціум подав свою першу офіційну заявку на державне фінансування СПГ-терміналу в місті недалеко від Гамбурга.

Нагадаємо, 24 вересня у Німеччині заявили, що не збираються відмовлятися від будівництва газопроводу "Північний потік-2" і закуповувати американський скраплений газ.

У липні компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби для спорудження газопроводу "Північний потік-2", яким паливо буде поставлятися з Росії до Німеччини. Після цього Державний департамент США спільно з Білим домом розробив проект санкцій проти російського газопроводу

Президент Росії Володимир Путін запевнив німецького канцлера Ангелу Меркель в готовності РФ самостійно фінансувати будівництво "Північного потоку-2", якщо США  таки запровадять санкції проти учасників консорціуму.

В українському "Нафтогазі" заявили, що  Україна щорічно втрачатиме $3 млрд, які вона отримує від транзиту газу до країн ЄС, "Північний потік-2" буде споруджено. У національній компанії закликають Європу до єдності в питанні поширення на "Північний потік-2" вимог Третього енергопакет і наголошують, що його будівництвом є питанням безпеки всього ЄС.

ВідеоДо конгресу США внесли законопроект про санкції через газогін "Північний потік-2"

Автори документу вважають, що він дозволить країнам-членам НАТО уникнути примусу і політичних маніпуляцій з боку Росії. Очікується, що "Північний потік-2" введуть в експлуатацію наступного року, дозволи на будівництво видала влада Німеччини, Фінляндії і Швеції.

До конгресу США внесли законопроект про санкції через газогін "Північний потік-2"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції