Меркель прагне визначити межі НАТО. Але Україні дає шанс

Канцлер ФРН "не бачит глобального НАТО". Але Україна та Грузія, за її словами, зберігають перспективу приєднання до цієї організації.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає за необхідне позначити кордони можливого розширення Північноатлантичного альянсу.

При цьому "Грузія та Україна зберігають перспективу вступу в НАТО", заявила вона.

За словами Меркель, Альянс має приймати європейські демократії, які бажають і здатні сприяти спільній безпеці. Раніше Барак Обама також пообіцяв, що США будуть підтримувати намір України вступити до НАТО.

Водночас, канцлер зазначила, що вона "не бачить глобального НАТО". Альянс має і надалі концентруватися на "колективній безпеці північноатлантичних партнерів", сказано в урядовій заяві канцлера ФРН.

Мекрель також зазначила, що потрібно розвивати відносини з РФ. "НАТО і Росія стоять перед однаковими погрозами", - сказала вона.

Раніше Меркель заявляла, що залишаються в силі рішення бухарестського саміту НАТО, на якому Україні та Грузії було обіцяно членство в НАТО. Але вона вважає, що обидві країни не можуть бути швидко прийняті до блоку, оскільки наразі не відповідають необхідним критеріям. До речі, саме Німеччина була однією з тих країн, які заблокували надання Україні та Грузії ПДЧ.

На початку квітня в Страсбурзі і німецьких містах Келе і Баден-Бадені відбудеться ювілейний, 60-й самміт НАТО, на якому очікується вироблення нової стратегічної концепції альянсу, яку ініціюють спільно Німеччина та Франція.

Читайте також:

Головком НАТО: Москва не буде церемонитися зі своїми сусідами

Посол США: НАТО вже готове прийняти Україну

Перед саммітом НАТО Німеччина перекриває кордони

Інформаційна кампанія про НАТО в Україні провалилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: