Меркель пропонує закрити зимові курорти: як до "лижного лакдауну" ставляться інші країни ЄС

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
303
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Меркель пропонує закрити зимові курорти: як до "лижного лакдауну" ставляться інші країни ЄС

Фото: Associated Press

Позицію Німеччини підтримала влада Італії та Франції.

Німецька канцлерка Ангела Меркель домагається, аби на рівні Європейського союзу заборонили роботу гірськолижних курортів в Європі на зимові канікули.

Про це Меркель сказала під час зустрічі з регіональними лідерами, пише ВВС.

Її пропозиція полягає у тому, аби заборонити роботу гірськолижних курортів до січня. Канцлерка на вважає, що це чи не єдина можливість уникнути ризику поширення коронавірусу.

"Я відверто скажу, що це буде непросто, але ми спробуємо (закрити гірськолижні курорти в Європі - Ред.)", - заявила німецька лідерка.

До слова, ще раніше таку ж думку висловив прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте. Утім, він наголосив на спільній позиції європейських країн. "Якби Італія вирішила закрити свої курорти, не отримавши жодної підтримки від Франції, Австрії або інших країн, то тоді б існував ризик, що наші  туристи поїдуть за кордон і привезуть нові випадки зараження додому", - сказав Конте.

Слід зауважити, що французькі зимові курорти не працюватимуть щонайменше до кінця грудня. "Поки неможливо планувати відкриття (гірськолижних курортів - Ред.) на свята", - заявив президент Еммануель Макрон. 

Натомість зовсім іншу позицію мають Швейцарія та Австрія, де хочуть дозволити відкриття лижного сезону з дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Зокрема, у Відні наголошують, якщо ЄС хоче запровадити обмеження на проведення гірськолижного сезону, то має за це заплатити. Австрійський міністр фінансів Ґернот Блюмель заявив, що два тижні "лижного локдауну" коштуватимуть країні приблизно 2,4 мільярда євро втрачених доходів.

Як повідомлялося, в Європі вже активно готуються до вакцинації проти коронавірусу. Євросоюз забронював 200 мільйонів доз із опцією на подальші 100 мільйонів. Усі країни ЄС отримають вакцину одночасно - пропорційно кількості населення. В Європі вакцина має стати доступною наприкінці цього року або найпізніше на початку наступного року. 

План вакцинації в Австрії та послаблення карантину у Франції: як Європа бореться з коронавірусом

План вакцинації в Австрії та послаблення карантину у Франції: як Європа бореться з коронавірусом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
303
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація