Меркель умовлятиме Буша не нападати на Іран

Канцлер Німеччини Анґела Меркель прагнутиме переконати Джорджа Буша вирішити "іранську проблему" дипломатичним шляхом.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель під час майбутньої неформальної зустрічі з президентом США Джорджем Бушем на його ранчо в Техасі прагнутиме переконати свого співрозмовника вирішити "іранську проблему" дипломатичним шляхом. 

Канцлер Німеччини з чоловіком відвідає ранчо Бушей в Техасі на запрошення американського президента 9-10 листопада.

"Я нещодавно ясно дала зрозуміти в своїй промові в ООН в Нью-Йорку: я хочу дипломатичного рішення (іранської проблеми) і робитиму все можливе, щоб цього домогтися. Я впевнена, що зустріну в цьому розуміння з боку американського президента", - сказала Меркель в інтерв'ю газеті Berliner Zeitung.

Вона закликала світову спільноту твердо наполягати на тому, щоб Іран не займався ядерним озброєнням.

"У цьому процесі ми повинні діяти поетапно. Якщо переговори, які наразі ведуться, не будуть успішними, тоді Німеччина буде готова до подальших, серйозніших санкцій стосовно Ірану", - сказала очільниця федерального уряду.

На питання про ставлення до санкцій, які США і Євросоюз запроваджують без схвалення Ради Безпеки ООН, Меркель заявила, що, як і раніше, вважає ООН "тим місцем, де потрібно говорити про санкції".

"При цьому я роблю ставку на згуртованість світової спільноти держав, включно з Росією й Китаєм. Дієвість санкцій буде тим сильніше, що більше країн до них приєднається", - пояснила канцлер.

За її словами, Німеччина останнім часом теж істотно понизила свою торгову активність з Іраном. Водночас Меркель не вважає за правильне цілковито згортати цю діяльність.

"Одночасно з необхідним посиленням натиску ми весь час робили і пропозиції на той випадок, якщо Іран проявить поступливість. У цьому тандемі я бачу правильний шлях", - сказала Меркель.

На її думку, необхідно постійно показувати Ірану, що з його "культурою, історією й силою його народу він міг би виконувати важливу роль, якби почав дотримуватися міжнародних зобов’язань".

"Шкода, якщо Іран сам позбавить себе таких міжнародних можливостей. І нам зовсім не доставить великої радості, якщо доведеться все-таки "розбиратися" з Іраном", - зауважила Меркель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: