Меркель виступила з відеозверненням до річниці початку ДСВ

Канцлер ФРН глибоко зворушена тим, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на знак примирення запросив її в Гданськ.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила з відеозверненням, присвяченим 70-ій річниці початку Другої світової війни. Як відзначила Меркель, війна, що почалася з нападу Німеччини на Польщу, принесла "безмежне страждання Європі і всьому світу, її жертвами стали 60 мільйонів чоловік".

1 вересня, за словами Ангели Меркель, є "днем жалоби і днем пам'яті про провину Німеччини". У зв'язку з цим Меркель підкреслила, що як канцлер ФРН глибоко зворушена тим, що прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на знак примирення запросив її в Гданськ для участі в заходах, приурочених до річниці початку Другої світової.

Ангела Меркель зазначила, що офіційні представники Росії, Німеччини, Франції, Великобританії, Польщі та інших держав зустрінуться у Гданську "вже не як вороги, а як політичні партнери і друзі". "Це особливо наповнює мене, як німецького канцлера, почуттям глибокої вдячності", - заявила Меркель.

Меркель підкреслила, що після закінчення Другої світової війни, "після звільнення Німеччини союзниками", країна змогла почати нову сторінку своєї історії. Німеччина отримала підтримку і допомогу. У зв'язку з цим канцлер згадала про американський план Маршалла, з якого, за її словами, розпочалася відбудова Німеччини.

Ангела Меркель також віддала належне франко-німецькому примиренняю, яке відкрило для Німеччини двері в НАТО і Європейський Союз. "Зараз ми всі об'єднані в рамках ЄС і НАТО і працюємо як партнери і друзі. Ми разом виступаємо за дотримання прав людини в усьому світі і ведемо боротьбу з новою загрозою - тероризмом", - заявила Меркель. Тому 1 вересня, за її словами, не тільки день жалоби та пам'яті, а й день подяки і віри в спільне майбутнє.

Читайте також:

Меркель: Війська Німеччини залишатимуться в Афганістані

Ангелу Меркель запідозрили в розтраті бюджету на обіди

Меркель пообіцяла Мєдвєдєву боротися з героїзацією нацизму в Україні

Ангелу Меркель звинуватили у приховуванні радіоактивного витоку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: