Меркель застерегла НАТО від занадто інтенсивного зближення з Росією

Меркель віддає перевагу "стратегічному партнерству" з Росією і ставить під сумнів необхідність інтеграції.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель застерегла від занадто швидкого зближення між НАТО і Росією. "Ми не повинні пред'являти один до одного надто високі вимоги", - заявила Меркель в Берліні після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном.

На думку канцлера, говорити про інтегрування Росії в НАТО поки рано, мову слід вести швидше про "стратегічне партнерство", яке може проявлятися у реалізації "конкретних проектів". Вона назвала "великим прогресом" той факт, що президент Росії Дмитро Медведєв візьме участь у листопадовому саміті альянсу в Лісабоні. Ангела Меркель вважає, що на цьому саміті сторони повинні спочатку спільно проаналізувати існуючі загрози, а вже потім подумати, в яких конкретних сферах можна розвивати співпрацю.

Німецькі ЗМІ відзначають, що федеральний канцлер озвучила свою позицію після того, як "зелені" закликали в перспективі прийняти Росію в НАТО. На їхню думку, це дозволило б перетворити НАТО в "справжній альянс колективної безпеки". "Зелені" скептично висловилися з приводу наміру НАТО створити систему протиракетної оборони (ПРО).

Тим часом генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в ході зустрічі в Берліні з Ангелою Меркель настійно закликав Росію взяти участь у спільній розробці системи ПРО, якій, за його словами, немає альтернативи.

Фог Расмуссен також констатував, що відносини між альянсом і Росією за останній рік значно покращилися. Він вказав, що є багато сфер, в яких НАТО і Москва можуть успішно співпрацювати, наприклад, у сфері боротьби з тероризмом і торгівлею наркотиками, а також в рамках операції в Афганістані.

Читайте також:

У Німеччині ходять чутки про відставку Меркель

Кожен десятий німець виступає за диктатуру

У Німеччині зростають антиісламські настрої

Німці вважають, що їхні політики далекі від реальності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: